رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 12 August
  تهران لطیف
  ٧۵(°F)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٩٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٢(in)
اوقات شرعی

IMG_20180727_214515_402
حجت الاسلام بیگدلی خطاب به الیاس حضرتی:

از انتشار نامه‌های مغایر قانون به‌نام آقای کروبی دست بردارید‌

به گزارش پایگاه خبری حزب اعتماد ملی، حجت‌الاسلام والمسلمین رحمت‌اله بیگدلی عضو شورای مرکزی و عضو منصوب دبیرکل در شورای اجرایی حزب اعتماد ملی‌ و نماینده رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام این‌ حزب در پرونده تخلفات الیاس حضرتی و تیم همراه وی در نامه‌ای سرگشاده ضمن دادن هشدار به‌حضرتی از وی و تیم همراهش خواست که دست از انتشار نامه‌های خلاف‌ قانون‌ و تحمیل هزینه‌های سنگین بر دبیرکل محصور این حزب بردارند‌.

متن کامل این نامه به‌شرح زیر است:

جناب آقای الیاس حضرتی
عضو محترم شورای مرکزی حزب اعتماد ملی
سلام علیکم
همان‌طور که در جریان هستید‌ اخیرا به‌واسطه برخی اقدامات غیرقانونی جناب‌عالی و تیم همراهتان در جریان کنگره حزب اعتماد ملی و پیش و پس از آن، اختلافاتی در این حزب بروز‌ کرده است.
این‌جانب در راستای‌ مهار‌ این اختلافات به‌عنوان یک برادر دینی و همکار حزبی‌ توجه شما را به‌نکاتی چند معطوف می‌دارم‌:

۱‌. همان‌طور که می‌دانید ما جمعی‌ از اعضای شورای مرکزی و دیگر اعضای حزب در سراسر کشور بر این اعتقادیم که اقدامات اخیر‌ شما و تیم همراهتان که نوعی کودتای حزبی بود‌ غیرقانونی، مغایر اساسنامه و مرامنامه حزب است.

۲. ما در اثبات مغایرت اقدامات شما با قانون و اساسنامه حزب، لایحه‌ای تفصیلی‌ را‌ در ۱۵‌ صفحه‌ و‌ در ۲۷ عنوان تقدیم کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب کرده‌‌ایم. بازرسان‌ حزب اعتماد ملی نیز در گزارشی به‌ کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب با ۸ دلیل بر غیرقانونی و مغایر اساسنامه بودن این اقدامات شما‌ تصریح کرده‌اند.

۳. وقوع چنین اختلافاتی در احزاب امری طبیعی است و بهترین راه‌ حل برای هر اختلافی تمکین در برابر قانون است‌. تمکین در برابر قانون نشانه رشدیافتگی آدمیان است‌. ما امیدواریم که کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب به‌زودی به‌این پرونده رسیدگی کند و با داوری به‌حق و عدل به‌این اختلاف‌ پایان بخشد‌.

۴. در چنین وضعیتی عقل و شرع و عدل و انصاف‌ حکم می‌کنند که اعضای محترم حزب از دبیرکل محترم‌ گرفته تا همه ارکان و اعضای حزب در سراسر کشور صبوری پیشه کنند تا قانون فصل‌الخطاب و حَکَم بین اطراف منازعه باشد‌.

۵. اما گویی‌ در این میان کسانی هستند که می‌دانند در عرصه قانون و عدل و انصاف و اخلاق‌ مردود شده‌اند و اگر منتظر تعیین تکلیف در مرجع قانونی باشند به‌زودی بطلان همه ادعاهای آنان روشن خواهد شد.
از این‌رو نهایت تلاش‌ خود را می‌کنند که با ارائه اطلاعات نادرست به دبیرکل محترمِ محصور‌ و مظلوم و انتشار برخی نامه‌ها با امضای ایشان به‌توجیه اقدامات نادرست خود بپردازند‌.

۶. دبیرکل محترم حزب اعتماد ملی خود دو دوره رییس‌ قوه‌ مقننه بوده و سال‌ها برای حاکمیت قانون تلاش‌ و مبارزه‌ کرده و هزینه داده است. یقینا‌ چنین شخصیتی هرگز رفتار و اعمال غیرقانونی را‌ برنمی‌تابد‌ و خود نیز در همه موارد بر حرکت در چارچوب قانون و اساسنامه حزب تاکید کرده است!

۷. بر این اساس ما از شما و کسانی که تا دیروز خواهان برکناری آقای کروبی از دبیرکلی حزب تحت‌ عنوان ضرورت پذیرش استعفای ایشان‌ بودید و امروز در تلاشید که برای توجیه‌ رفتارهای‌ غیرقانونی خود از شیخ محصور هزینه کنید می‌خواهیم که‌ اگر در علاقه خود به‌ آقای کروبی صادقید دست از این کارهای‌ نادرست‌ خود بردارید و بیش‌ از این از دبیرکل محترم هزینه نکنید و در صدد تحصیل مشروعیت برای خود با تحمیل‌ هزینه‌های سنگین بر‌ آقای کروبی نباشید‌.
اگر شما سر سوزنی برای آقای کروبی احترام قائلید از انتشار نامه‌های مغایر قانون‌ به‌نام آقای کروبی دست بردارید و منتظر اعلام نتیجه‌ از سوی مرجع قانونی باشید‌.
بدون تردید، اگر فردا کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب اقدامات غیرقانونی و مغایر اساسنامه شما و تیمتان‌ را مردود و ابقای‌ شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در کنگره اخیر را باطل اعلام‌ کند‌، همه تصمیمات پس از آن نیز که منوط به برگزاری صحیح‌ کنگره و انتخاب شورای مرکزی است‌ باطل خواهد بود‌.
پس بیایید بیش‌ از این با ارائه اطلاعات نادرست به دبیرکل محترم و محصور و قرار دادن امضای ایشان در زیر نامه‌های تهیه شده از جانب شما باعث‌ تحمیل‌ رنج مضاعف بر‌ ایشان نشوید و کاری نکنید که امضای رییس‌ دو دوره قوه مقننه در زیر مطالب نادرستی قرار گیرد که شما تهیه می‌کنید.
شما با انتشار نامه‌های مغایر قانون، اصالت نامه‌های آقای کروبی را زیر سوال می‌برید و این خیانتی بزرگ به‌ایشان است!
حفظ‌ حرمت و جایگاه دبیرکل محترم بر همه ما واجب است و نباید کسانی با تحمیل هزینه‌های بی‌جا بر ایشان حرمت‌ و‌جایگاه ایشان را مخدوش‌ سازند!

والسلام على من اتبع الهدى

رحمت‌اله بیگدلی
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
815
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید