رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Sunday 14 July
  تهران تا قسمتی ابری
  ١٠۴(°F)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢۵.٧٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۵.٧٢(in)
اوقات شرعی

139505021133529728193034
اندر احوالات ادعای حضرتی بر جانشینی دبیرکل:

رأی غیر قانونی با اعضای غیر قانونی در جلسه ای غیر قانونی

به گزارش ارگان رسمی حزب اعتماد ملی، پس از آنکه روز گذشته خبر جعلی انتخاب الیاس حضرتی به عنوان قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی رسانه ای شد، گزارش های دریافتی حکایت از آن دارد که نه تنها اصل جلسه مواد ادعای آقای حضرتی و موضوع مطرح شده در آن از نظر قانونی اشکال داشته است بلکه تعدادی از رأی دهندگان اصلا عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نبوده اند.
رأی غیر قانونی افراد زیر در جلسه ی کودتائی حزب اعتماد ملّی به الیاس حضرتی و رؤسای دفاتر جای تأمل بسیار دارد:

۱-آقای رحمت الله خسروی در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۳ بدلیل انتخاب به دبیرکلی انجمن مهندسان ایران از حزب اعتماد ملّی رسماً استعفا کرد و مورد قبول قرار گرفت.
۲–آقای اقبال محمّدی در هشتمین کنگره حزب مردم سالاری به عنوان عضو دفتر سیاسی آن حزب انتخاب شد و عملاً از حزب اعتماد ملّی خارج گردید، علاوه بر موضعگیری های تند او علیه دبیرکل و حزب در سال ۸۸.
۳- آقای ذبیح الله کریمی نام او در هیچ یکی از لیست اعضاء شورای مرکزی حزب، منتخب اوّلین کنگره حزب وجود ندارد، در حالی که در جلسات از جمله ۹۷/۴/۱۵ شرکت کرده و رأی داده است.
۴- آقای یوسف بسنجیده در کنگره اخیر انجمن مهندسان ایران اسلامی شرکت و به عنوان عضو شورای مرکزی انتخاب شده است.
۵- آقای نصیری قیداری که سال ۸۸ از اعتماد ملی به مردمسالاری رفتند.
یادآوری: افرادی که از حزب خارج شده یا استعفا داده اند در صورتی می توانند مجدّداً وارد حزب شوند که در کنگره آینده برای عضویت در شورا کاندیدا شده و رأی لازم را بدست آورند.
تعداد ۱۴ نفر از اعضاءِ رأی دهنده در شورای مرکزی غیرقانونی ۹۷/۴/۱۵ به دلیل:
«بین دو تا چهار سال غیبت در جلسات» و «عدم پرداخت حق عضویت » که شرائط لازم عضو است و یا «ارتباط و تماس غیرمجاز با اتباع بیگانه» و «نقض اساسنامه و آئین نامه های حزب» از حزب اعتماد ملّی خارج شده و یا عضویت آنها معلّق گردیده و باید در هیأت منصفه مورد بازخواست قرار گیرند.
برغم تمامی نکات فوق، جلسه کودتائی به حدّ نصاب نرسید و مصوّبات آن فاقد اعتبار است چون لازم بود حدّاقل ۲۹ نفر عضو رسمی صاحب رأی در جلسه حضور داشته باشند در صورتی که حداکثر ۲۵ نفر بوده اند صرفنظر از اعضائی که عضویت آنان معلّق شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
786
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید