رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 15 July
  تهران Mostly Cloudy
  ٨٨(°F)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٧٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۵.٧٩(in)
اوقات شرعی

photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۰_۲۲-۰۷-۴۴

مهرداد سایه وند، مسئول کمیته مناطق و عضو حزب اعتماد ملی در رابطه با انتخاب غیرقانونی الیاس حضرتی، یکی از اعضای شورای مرکزی این حزب به عنوان قائم مقامی دبیرکل حزب، نامه ای سرگشاده خطاب به وی منتشر کرد. به گزارش ارگان رسمی حزب اعتماد ملی، متن این نامه از قرار زیر است: جناب آقاي […]

مهرداد سایه وند، مسئول کمیته مناطق و عضو حزب اعتماد ملی در رابطه با انتخاب غیرقانونی الیاس حضرتی، یکی از اعضای شورای مرکزی این حزب به عنوان قائم مقامی دبیرکل حزب، نامه ای سرگشاده خطاب به وی منتشر کرد.
به گزارش ارگان رسمی حزب اعتماد ملی، متن این نامه از قرار زیر است:
جناب آقاي الياس حضرتي نماينده محترم مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي و عضو فراكسيون اميد
با سلام
در ابتداي نامه نمايندگي شما در مجلس شوراي اسلامي را متذكر شدم تا يادآوري كنم كه شما مشغول قانونگذاري براي كشور هستيد و بايد بيش از هر كسي ملتزم به قانون باشيد. همچنين عضويت شما در فراكسيون اميد را يادآوري نمودم تا تأكيد كنم منتسب به جريان اصلاحات و اصلاح طلبي مي باشيد.
وقتي در يك حزب همه اصول تشكيلاتي و قانوني را ناديده مي گيريد چگونه مردم بايد اميد به تدوين قوانين مدرن و مترقي توسط شما داشته باشند؟ به فرض كه تفويض اختيارات دبير كل به شوراي مركزي را قانوني بدانيم، دعوت از اعضاي شوراي مركزي بدون اعلام دستور جلسه توسط حضرتعالي چه جايگاه تشكيلاتي دارد؟ اگر پاسخ شما اين باشد كه رياست شوراي اجرايي را عهده دار بوده ايد بايد متذكر شوم كه با تفويض اختيار به شوراي مركزي اساسا شوراي اجرايي منحل شده و شما عضو عادي شوراي مركزي هستيد و بس. لذا اولين جلسه بايد با دعوت دبير كل و يا قائم مقام او صورت پذيرد.
برگزاري انتخابات با اعضاي شركت كننده در جلسه غير قانوني كه با دعوت شما تشكيل شده عمل ديگري برخلاف اساس نامه توسط شماست. جالب آنكه سه نفر از شركت كنندگان در جلسه آقايان محمدي، كريمي و خسروي يا عضو شوراي مركزي حزب ديگري هستند و يا به طور رسمي از حزب استعفا داده بودند و مورد پذيرش واقع شده است. و دو نفر بعد از برگزاري انتخابات به جلسه آمده و در رأي گيري غير قانوني شركت نداشته اند.
جناب آقاي حضرتي؛ مردم با هزاران اميد و آرزو به جريان اصلاح طلبي اعتماد كردند و يكي از دلايل اين اعتماد شكل دادن به جامعه مدني بود كه يكي از الزامات آن احزاب واقعي مي باشند. مردمي كه امروز شاهد كودتاي درون حزبي توسط مدعيان اصلاح طلبي هستند چگونه در انتخابات بعدي به اصلاح طلبان اعتماد كنند؟ شوربختانه رفتارهاي شما منجر به ظهور پوپوليسم ديگر و آسيب بر ملك و ملت خواهد شد. اي كاش شعار معترضان دي ماه كه مي گفتند (( اصلاح طلب، اصول گرا ديگه تمومه ماجرا)) را مي شنيديد. داشتن يك حزب و داشتن سمت قائم مقامي حزب هم نمي تواند موجب اعتماد مردم و راهيابي مجدد شما و دوستانتان به مجلس شود.
حزبي كه بيش از ده سال كنگره برگزار نكرده و اعضاي شوراي مركزي آن بر طبق اساسنامه سال هاست وجاهت قانوني ندارند همچنان تصميم هاي غير قانوني مي گيرند. بعد از ده سال كنگره برگزار كرديد و با تماشاچيان و اعضاي اجاره اي به صورت قيام و قعود جايگاه غير قانوني شوراي مركزي را خواهان شديد.
جناب آقاي حضرتي!!! ادعاي اصلاح طلبي با اصل اصلاح طلبي متفاوت است. آنچه امروز مردم را بيش از هر زماني از اصلاح طلبان دور نموده و محبوبيت آنها را كاهش داده مشاهده رفتارهاي اينگونه و عدم پايبندي واقعي مدعيان اصلاح طلبي به اصلاحات است. مردم گرچه ظاهرا ساكتند و چيزي نمي گويند، اگرچه شايد مسائل دروني حزب اعتماد ملي براي بسياري از مردم بي اهميت باشد ولي به دقت رفتارهاي شما و نوع برخوردهايتان با پديده هاي مختلف سياسي و اجتماعي را رصد مي كنند و نتيجه آن بروز جريان هاي نوكيسه و پوپوليست و آسيب رسيدن به كل كشور است.
جناب آقاي حضرتي؛ از ميان ساير دوستانتان در حزب اعتماد ملي كه جريان جديد را طراحي و اجرا كرده اند بيش از هر شخص ديگري مي توان شما را مخاطب و مورد نقد قرار داد چرا كه ابتدا نماينده مجلس هستيد و بيش از هر كسي بايد مقيد و ملتزم به قانون باشيد و دوم اينكه عضو اصلاح طلب مجلس مي باشيد و طبق قاعده بايد از شما انتظار پيشبرد و توسعه جامعه مدني را داشت.
١٥ تير ماه ٩٧

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
787
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید