رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 14 August
  تهران لطیف
  ٨١(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.٠٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٠٢(in)
اوقات شرعی

دومین+کنگره+حزب+اعتماد+ملی (6)

جمع کثیری از ارکان حزب اعتماد ملی درباره تشنج در دومین کنگره حزب اعتماد ملی بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش ارگان رسمی اعتماد ملی، در این بیانیه آمده است:
در پاسخ به افکار عمومی که مشتاق دریافت اخبار و اطلاعات دقیق از کنگره اخیر حزب اعتماد ملی هستند و همچنین تنویر افکار عمومی و رفع شبهات رسانه ای، وظیفه خود می دانیم موارد ذیل به آگاهی رسانده شود:

دومین کنگره حزب اعتماد ملی پس از ده سال تاخیر در روز جمعه چهارم خرداد ۹۷ برگزار شد که شامل دو بخش بود، در بخش اول: شامل برنامه افتتاحیه و سخنرانی مهمانان بود که با سخنرانی دکتر منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی، دکتر عارف، دکتر علی مطهری، سرکار حاجیه خانم کروبی و آقای الیاس حضرتی در حضور شخصیت های سیاسی برجسته کشوری به خوبی انجام شد.
در بخش دوم که می بایست کنگره حزب با اعلام مجری برنامه ها وارد دستور رسمی مجامع عادی و فوق العاده خود می شد با اختلاف نظر شدید مواجه شد.

بدیهی است، فقط اعضای حزب اعتماد ملی می بایست کنگره حزب را برگزار کند و حضور سایر مدعوین حاضر در نشست کنگره به هر دلیل که باشد، کاملا غیرمنطقی، غیر مستدل و غیرقانونی است.
هنگامی که مجری برنامه از خروج اعضای غیر عضو حزب اعتماد ملی ناامید شد، شرکت کنندگان در کنگره به دو دسته تقسیم شدند، بخشی خواستار تنفس در جلسه شدند تا افراد عضو حزب برای تشکیل کنگره از افراد غیر عضو جدا شوند و بخشی نیز خواستار انتخاب هیات رئیسه کنگره با حضور همه افراد حاضر در جلسه افتتاحیه اعم از اعضای عضو و اعضای غیر عضو حزب اعتماد ملی در کنگره شدند.

در نتیجه مشاجره لفظی صحن کنگره را در بر گرفت و در عین حالی که تعدادی از اعضای احزاب ندا و همبستگی دانش آموختگان (هدا) خود را با افتخار به جایگاه هیات رئیسه خود خوانده رسانده بودند با اعتراض واقعی تعداد قابل توجهی از اعضای فعال حزب اعتماد ملی مخصوصا کسانی که از اقصی نقاط کشور به نمایندگی از سایر هم حزبی های خود در این کنگره حضور یافته بودند قرار گرفتند و کنگره با اعلام رئیس شورای اجرایی حزب اعتماد ملی بدون هیچ گونه مصوبه ای نیمه تمام باقی ماند.

در این کنگره نمایندگان وزارت کشور نیز در جلسه حضور داشتند و وقایع مورد اشاره را مستقیما نظارت می کردند و کلیه تعرفه های رای اعضای حزب اعتماد ملی که جهت توزیع در بین افراد حزبی طراحی و ممهور به مهر نماینده وزارت کشور شده بود، به صورت کاملا سفید، تحویل نماینده وزارت کشور شد.

ما امضاءکنندگان بیانیه ضمن ضرورت التزام عملی به رعایت قانون و با پرهیز از هرگونه شائبه بی عدالتی و قانون گریزی، رفتار ناشایست عده ای از افراد عضو سایر احزاب در کنگره حزب اعتماد ملی را شدیدا محکوم می کنیم و از وزارت محترم کشور می خواهیم در برخورد با زیاده خواهان، انحصارگرایان حزبی و قانون گریزان که رفتار آنان پیامدی جز ضدیت با تحزب و توسعه سیاسی در بر نخواهد داشت، در هر سطحی که باشند بدون اغماض و چشم پوشی، قاطعانه برخورد نماید.

کمیته تشکیلات
کمیته روابط عمومی
کمیته مالی و پشتیبانی
شاخه جوانان
شاخه بانوان
شاخه ایثارگران
شاخه روحانیون
کمیته امور مناطق
کمیته انتخابات

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
817
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید