رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 14 August
  تهران لطیف
  ٨٢(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٠٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٠٢(in)
اوقات شرعی

853372_969
مطهری در کنگره حزب اعتماد ملی:

باید برای رسیدن به وحدت ملی موانع را بشناسیم

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در اینکه ما به وحدت ملی نیاز داریم، تردیدی نیست اما اینکه چرا به نقطه ایده آل نمیرسیم، باید موانع را بشناسیم.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از مهر، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس عصر امروز در کنگره حزب اعتماد ملی اظهار داشت: در اینکه ما به وحدت ملی نیاز داریم، تردیدی نیست اما اینکه چرا به نقطه ایده آل نمیرسیم، باید موانع را بشناسیم.

وی با اشاره به لزوم گفتگوی ملی، گفت: تا زمانی که به یک برداشت مشترک از اصول و مبانی مانند اصل ولایت فقیه، آزادی بیان و حفظ نظام نرسیم، در این گفتگو پیروز نخواهیم بود. ما ابتدا باید این مسائل ریشه ای را حل کنیم.

مطهری با طرح این سوال که نوع برخورد با منتقدان باید چگونه باشد گفت: در حالیکه خوارج مزاحمت هایی برای حضرت علی (ع) ایجاد می کردند، آن حضرت اجازه تعرض به این ها را نمی داد؛ این ها را زندانی نکرد و شلاق شان نزد. آیا الگوی ما حضرت علی است یا یک چیزی از خودمان ایجاد کرده ایم؟

وی اضافه کرد: عظمت نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه به این است که همگان در اظهار نظر خود آزاد باشند تا مردم در نهایت خودشان آن استدلال ولی فقیه را انتخاب کنند. عظمت ولی فقیه به همین مساله است.

نماینده مجلس عدم تمکین به قانون را از موانع وحدت عنوان کرد گفت: فیلترینگ تلگرام باید از راه خودش انجام شود. ما کارگروه تشخیص مصادیق مجرمانه در فضای مجازی را داریم که هر گونه از این دست اقدامات (اشاره به فیلترینگ تلگرام) با نظر این کارگروه انجام می شود. نمی شود یک بازپرس بیاید بگوید تلگرام باید بسته شود. این ها دخالت در کار یکدیگر است.

مطهری گفت: اگر بحث حکم حکومتی است، باید به مردم بگوییم. این طور نباشد که دستور از یک جایی بیاید و حمله اش را دیگری تحمل کند. ما نباید هیچ امر پنهانی داشته باشیم. باید با مردم صحبت کنیم.

نماینده مجلس با اشاره به اقدامات اخیر ترامپ گفت: سخن ترامپ خطاب به ما این است که شما باید اشغال قدس و اسراییل را به رسمیت بشناسید تا ما به شما کمک اقتصادی کنیم؛ خب! طبیعی است که ما نمی توانیم چنین چیزی را بپذیریم؛ هیهات من الذله برای همین جاهاست.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
817
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید