رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 15 July
  تهران Mostly Cloudy
  ٨٨(°F)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٧٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۵.٧٩(in)
اوقات شرعی

 • جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۶
 • کد خبر : 17773
 • یادداشت
 • چاپ خبر : پاسخي به بيانيه ي محمود احمدي نژاد درباره ي خروج آمريكا از برجام
photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۰_۲۲-۰۷-۴۴

* مهرداد سايه وند، مسئول كميته مناطق حزب اعتماد ملي

اين روزها بازار بيانيه دادن و سخنراني ها و استفاده از فضاي مجازي توسط آقاي احمدي نژاد داغ داغ است. بيانيه ها و سخنراني هايي كه در آن بيش از سه يا چهار موضوع نمي توان ديد و عمدتا مظلوم نمايي و البته چون هميشه دروغ گويي است. اما به ناچار مي بايست پاسخ بعضي از اين دروغ پراكني ها را داد چرا كه سكوت موجب مي شود ايشان خود را صاحب حق پندارد.
آقاي احمدي نژاد در بيانيه ي آخر ادعا مي كند خارج از دو جريان سياسي كشور و تنها با تكيه بر جلب نظر مردم و براي بازگشت دولت به ملت قدرت را به دست آورده است. دروغي كه گوينده آنقدر تكرار كرده كه خودش هم باورش شده است. نمي دانم شايد محمود احمدي نژاد علاوه بر توهم دچار آلزايمر نيز شده است. ايشان فراموش كرده اند كه چگونه اصول گرايان پشت وي ايستادند و همه ابزار قدرت را در اختيارش قرار دادند تا رييس جمهور شود، فراموش كرده است كه چگونه بزرگان انقلاب نظير آيت الله هاشمي رفسنجاني و ناطق نوري را به مسلخ تخريب سپردند تا او رييس جمهور شود. يادش رفته است كه اصول گرايان براي به قدرت رساندنش از بازي با اعتقادات مردم از مايه گذاشتند. البته در دو سال آخر دولتش از يك سو آش خلاف كاري ها و رفتارهاي فرا قانوني او از شوري دل ها رو مي زد و از سويي رقابت هاي درون گروهي و زياده هاي خواهي هاي احمدي نژاد اصول گرايان را دچار انشقاق كرده، حمايت ها از او كاهش يافت.
احمدي نژاد در بيانيه اخير به دستاوردهاي دولتش اشاره مي كند، گرچه نمي توان همه چيز را سياه يا همه چيز را سفيد ديد اما در حوزه ي نفت و گاز به بهانه ي تحريم، امور به بابك زنجاني سپرده شد و هزاران مليارد تومان پول ملت به يغما رفت و دكل هاي نفتي سر از ناكجا آباد درآورد. به مسكن مهر اشاره مي كند مسكني كه نه مهر همراهش بود و نه آباداني. خانه هايي بي كيفيت، تركيبي ناهمگون، نبود امكانات رفاهي و بالاخره ايجاد معضلات اجتماعي و فرهنگي محصول مسكن مهر بود. سهميه بندي بنزين براي كنترل مصرف سوخت را دستاورد مثبت دولتش معرفي مي كند، كاري كم اثر يا بي اثر در كاهش مصرف سوخت، اين طرح شايد تنها در چند روز اول اجرايش كمي موجب كاهش مصرف شد ولي به دليل عدم برنامه ريزي درست براي ناوگان حمل و نقل درون و برون شهري به سرعت مردم راهش را پيدا كردند و بازخريد و فروش سهميه باقي مانده بنزين، مصرف سوخت همان شد كه بود.
اما فراز بيانيه احمدي نژاد مذاكرات با قدرت هاي جهاني در مورد برنامه هسته اي مي باشد. بر خلاف وي معتقدم نشستن بر ميز مذاكرات از موضع برابر زماني ميسر است كه وفاق و همدلي ملي ايجاد شده باشد، مردم با همه وجود به مسئولان خود اعتماد داشته باشند. داشتن سلاح و اوارنيم ٢٠ درصد غني شده گرچه نشانه رشد علمي كشور است اما نمي تواند دنيا را وادار به پذيرش شرايط ايران نمايد. آنچه دشمن را به ميز مذاكرات مي آورد اقتدار ملي از طريق اتحاد و يكپارچگي ملي است. اخيرا ديديد كه حتي كره شمالي نيز با وجود داشتن كلاهك هاي هسته اي مجبور به پذيرش شرايطي است كه برايش تعيين شده است چرا كه كيم جونگ اون خود از همه بهتر متوجه شكاف طبقاتي و مشكلات داخلي كشورش مي باشد. راهي كه سال ٨٨ شروع توسط احمدي نژاد شروع شد و دو قطبي كه او ايجاد كرد به ابر چالش كشورمان تبديل شد و مردم و حتي خانواده ها به دشمنان هم مبدل شدند و اين نقطه ضعف همچنان باقي است.
آقاي احمدي نژاد؛ پس از افتادن تشت رسوايي مديران ارشد دولت هاي نهم و دهم شروع به مظلوم نمايي كرديد، در بيانيه هاي مكرر و سخنراني هايتان طوري وانمود كرديد كه گويي همه مشكلات قوه ي قضاييه به دستگيري بقايي و مشايي و چند مدير سايت و كانال احمدي نژادي محدود است. عرض نمودم كه احتمالا دچار آلزايمر شده ايد و فراموش كرده ايد كه در زمان رياست جمهوري شما هم با روزنامه نگاران، نويسندگان و وبلاگ نويسان چه برخوردهايي مي شد و حضرتعالي نه تنها اعتراضي به آن نداشتيد كه قاطعانه حمايت مي كرديد و حتي در دوسال آخر كه دچار مشكلاتي با ديگر قوا شده بوديد همه اعتراضتان فقط معطوف به برخورد با نزديكانتان مي شد.
يادآور شوم كه ساختن كانال و سايت و صفحات مجازي و اين همه تبليغ و ايراد سخنراني در اين فضاها باعث نشد مردم باورتان كنند و طرفدارانتان از پنجاه هزار نفر عبور نكرد. احمدي نژاد به مردم عذرخواهي هاي زيادي بدهكار است و مظلوم نمايي هم باعث فريب اين ملت نخواهد شد. در آخر توصيه مي كنم با نام بردن هاي متوالي از امام عصر ساحت مقدسشان را خدشه دار نكنيد و اعتقادات مردم را بازيچه توهمات و بلند پروازي هاي سياسي خود قرار ندهيد.
مهرداد سايه وند مسئول كميته مناطق حزب اعتماد ملي. ٢١ ارديبهشت ٩٧

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
787
روز گذشته
انتخابات ۹۶

آخرین عناوین خبری

خبرنگار ما شوید