رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 20 February
  تهران لطیف
  ٣۶(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.١۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۶.١۵(in)
اوقات شرعی

47573_827

منتجب نیا در پاسخ به این سوال که آیا آقای افشانی کاندیدای رسمی حزب اعتماد ملی است یا خیر گفت: آقای افشانی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و مورد اعتماد همه ماست. اکثریت دوستان شورای مرکزی و حتی سایر اعضا به صورت کامل از ایشان حمایت می کنند اما اینکه فکر کنید مصوبه ای در جهت حمایت از ایشان در شورای مرکزی وجود دارد، تا جایی که بنده اطلاع دارم چنین نبوده است.

به گزارش اعتماد ملی، آیت الله رسول منتجب نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی در گفتگو با ارگان رسمی این حزب درباره اینکه احتمال می دهد شهردار آینده تهران چه کسی باشد، گفت:  من ابتدا باید از تمامی کسانی که خودشان را در معرض کاندیداتوری شهرداری گذاشتند، چه آنهایی که انصراف دادند و چه آنهایی که رأی نیاوردند، تشکر کنم و تأکید کنم که همه آنها مورد علاقه ما و از نیروهای خدوم انقلاب هستند. اما در شرایط فعلی که دو گزینه بیشتر باقی نمانده است، ضمن عرض ارادت به جناب آقای مکارم که از نیروهای شایسته و فرهیخته کشور هستند، اطلاعات خودم را در مورد آقای مهندس افشانی که با ایشان کار کرده ام و ارتباط نزدیک داشته ام، خدمت دوستان و به خصوص دوستان شورای شهر تهران عرض می کنم. بنده ایشان را مدت زیادی است که می شناسم و از زمانی که در معاونت آموزش و پرورش و برخی استانداری ها مشغول فعالیت بودند با ایشان آشنایی دارم. آشنایی بیشتر ما البته به زمان تأسیس حزب اعتماد ملی برمی گردد، چراکه ایشان عضو شورای مرکزی این حزب هستند. آقای مهندس افشانی نیرویی مؤمن، متدین، اصلاح طلب، دلسوز، مجرب و مسلط به امور شهرداری و امور شهری هستند. ایشان انسانی پاکدست و مقید به حقوق مردم و درعین حال جدی در اجرای تصمیمات و باتجربه هستند. یکی دیگر از ویژگی های حائز اهمیت ایشان این است که اهل باندبازی و رفیق بازی و حتی حزب بازی هم نیستند و در انتخاب هایشان کاملاً بر روی توانایی های افراد تکیه دارند. من بعد از رأی آوردن دکتر روحانی ایشان را به رئیس جمهور معرفی کردم و گفتم که ایشان شخص لایق و توانمندی است و بهتر است از حضور ایشان استفاده شود وقتی دکتر نجفی نیز به عنوان شهردار تهران انتخاب شدند، باز هم نامه ای مشابه به ایشان نوشتم و درخواست کردم تا از ظرفیت جناب مهندس افشانی در شهرداری استفاده لازم را ببرند. به هر حال آقای افشانی را به عنوان یک نیروی لایق می شناسم. زمانی هم که ایشان به عنوان استاندار فارس معرفی شده بودند از من درباره ایشان سؤال کردند و حتی گفتند ما نیرویی را می خواهیم که حاکمیت دولت را در استان فارس نهادینه کند. بنده از ایشان حمایت کامل کردم و دیدیم در زمانی هم که ایشان در استانداری فارس مشغول خدمت بودند موفق عمل کردند و توانستند حاکمیت دولت را در آن استان که تبدیل به جزیره ای مستقل شده بود، نهادینه کنند. در مجموع بنده ضمن احترام به آقای مکارم، مهندس افشانی  را لایق تر می دانم و از شورای شهر تهران نیز خواهشمندم که هرچه سریعتر تصمیم بگیرند و مسئولیت شهرداری را به ایشان بسپارند تا نیروهای حرفه ای شناسایی و انتصابات لازم انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آقای افشانی کاندیدای رسمی حزب اعتماد ملی است یا خیر گفت: آقای افشانی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و مورد اعتماد همه ماست. اکثریت دوستان شورای مرکزی و حتی سایر اعضا به صورت کامل از ایشان حمایت می کنند اما اینکه فکر کنید مصوبه ای در جهت حمایت از ایشان در شورای مرکزی وجود دارد، تا جایی که بنده اطلاع دارم چنین نبوده است.

منتجب نیا همچنین در پاسخ به این پرسش که به اصلاح طلبی آقای افشانی چه نمره ای می دهید گفت: ایشان اصلاح طلب جدی، پایبند به اصول خط امام (ره) و قائل به دموکراسی است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب، همچنین درباره برخی دخالت های خارج از شورای شهر که در امور این شورا صورت می پذیرد و اخیراً یکی از اعضای حزب اعتماد ملی در شورا تهدید به افشاگری در مورد آن کرده بود، گفت: فقط بحث شورا نیست. ما باید به این بلوغ سیاسی برسیم که شایسته سالاری را جایگزین باندبازی ها کنیم و احزاب نیز باید بپذیرند که معیارشان شایسته سالاری باشد. جناب آقای مهندس افشانی اگر عضو حزب اعتماد ملی نبودند بنده خیلی راحت تر و صریح تر می توانستم از ایشان حمایت کنم.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
642
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید