رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 22 January
  تهران لطیف
  ٣٢(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٠٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٠٢(in)
اوقات شرعی

57476585

به گزارش اعتماد ملی، سید فرید موسوی، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، در جلسه بررسی عملکرد این فراکسیون که در شاخه جوانان حزب اعتماد ملی برگزار شد، گفت: مجلس دهم در شریطی تشکیل شد که در مجالس قبل صداهایی به جامعه انعکاس پیدا میکرد که مطابق با خواست عمومی نبود، صداهایی منعکس میشد که با پیام مردم در سال ۹۲ در تضاد بود.
او ادامه داد:رویه هایی که در دولت نهم و دهم وجو داشت دولت جدید را ایجاب میکرد تا راه را با نشاط بیشتری ادامه دهد اما فضای موجود در مجلس نهم جلوی این راه را می گرفت و هر روز بحرانی را برای دولت بوجود می آوردند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:با هدف محدود کردن تندروی مجلس نهم ائتلافی در سپهر سیاسی کشور شکل گرفت و در این ائتلاف لیستی در کشور بنام لیست امید شکل گرفت.
سید فرید موسوی ادامه داد: در ان فضای انتخابات از این لیست امید بنام لیست انگلیسی و دیگر الفاظ نام برده شد ولی به لطف خدا این پیروزی بزرگ شکل گرفت و مردم پیروز اصلی انتخابات بودند.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی در ادامه گفت: قطعا عملکرد مان خطاهایی دارد و کوتاهی ها و قصور زیادی را می توان شمرد ولی فراموش نشود که از روز اول برخی جریان هایی که نتوانسته بودند مورد قبول مردم واقع شوند به هر نحوی تلاش کردند که به مردم بقبولانند که خطا در انتخاب رخ داده است و با یک سری بزرگ نمایی خطاهای فردی اعضا سعی شد به مردم بگویند که در کلیت انتخاب خود اشتباه کردید.
او ادامه داد:پس از گذشت مدتی از آغاز به کار مجلس هم ما نمایندگان مجلس و هم بدنه اجتماعی فراموش کردیم که به عنوان یک ائتلاف امده ایم و قوانین ائتلاف را باید رعایت کنیم و از طرف دیگر هم مطالبات بدنه اجتماعی نیز نسبت به روز اول تغییر کرد و برای هر مطالبه ای ،جامعه از لیست امید انتظار عکس العمل داشت .
سید فرید موسوی گفت:این لیست با یک هدفی شکل گرفت و فلذا ساختار و کارکردهای درونی نیز در همان راستا تعریف و شکل گرفت که همان اهداف را محقق کند ولی کم کم که جلو رفتیم اهداف دیگری مطرح شد که طبیعی است ، عملکرد متناسب با ان تطابق نداشته باشد، در این فضای بوجود امده ان گروهی که منتظر بودند تا به مردم بگویند که در انتخابشان اشتباه کرده اند، دوباره فعال شدند.
عضو فراکسیون امید ادامه داد: فضای مجازی در این بین نیز باعث شده تا عده ای از همکاران به جای فعالیت های گروهی به فعالیت های انفرادی بپردازند و این امر انسجام درونی را با چالش مواجه ساخته و از سوی دیگر فراکسیون نیز نتوانست این فضای بوجود امده را کنترل کند و انسجام لازم را ایجاد کند.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی گفت: تمام تلاش ما این است که به مردم بگوییم ما به رای شما خیانت نکرده ایم و امید شما را کنار نگذاشته ایم.
او ادامه داد: ارتباط با بدنه اجتماعی فراکسیون امید نیز به خوبی صورت نگرفته و ما نتواستیم عملکرد فراکسیون امید را به درستی به رسانه ها منتقل کنیم، فراکسیون امید با یک خلا رسانه ای رو به رو شده که این خلا بستر مناسب برای شکل گیری بسیاری از شایعات و ابهامات در خصوص عملکرد فراکسیون را فراهم ساخت.
سید فرید موسوی در ادامه گفت: به نظر می رسد با توجه به اینکه در انتخابات شوراهای شهر، ریاست فراکسیون امید و ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان یکی بود، کسانی که به عملکرد شورای سیاست گذاری منتقد بودند عملا فراکسیون امید را نیز از نوازشهای خود بی نصیب نکردند.
او ادامه داد: به نظرم در بحث رای اعتماد وزرا در حق فراکسیون امید اجحاف شد، رای نیاوردن یک وزیر پیشنهادی نباید به حساب عملکرد ضعیف فراکسیون نوشته شود، در ایام انتخاب وزرا، با کمیته های ارزیابی که شکل گرفت کارمنسجم و با برنامه ای صورت گرفت.
او ادامه داد: امیدوارم در دو سال آینده با تقویت ارتباط با بدنه اجتماعی و نشست های مختلف با گروه های مرجع و تقویت کانال های رسانه ای، بتوانیم کارنامه قابل قبولی ارائه کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
613
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید