فرقه شیرازی‌های بحرین تعرض به سفارت ایران در لندن را محکوم کردند
رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۶ ذو الحجة ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 18 August
  تهران لطیف
  ٩٧(°F)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.٨٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 7-High
  رطوبت ٢۵.٨٢(in)
اوقات شرعی

به گزارش ایسنا، عبدالعظیم المهتدی البحرانی، نماینده فرقه شیرازی‌های بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما تعرض به سفارت ایران در لندن از سوی افراد نادان گروه یاسر الجیب و بالا رفتن از روی دیوارهای آن را محکوم می‌کنیم. در این بیانیه که کانال سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت آن را منتشر کرده، آمده است […]

به گزارش ایسنا، عبدالعظیم المهتدی البحرانی، نماینده فرقه شیرازی‌های بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما تعرض به سفارت ایران در لندن از سوی افراد نادان گروه یاسر الجیب و بالا رفتن از روی دیوارهای آن را محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه که کانال سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت آن را منتشر کرده، آمده است که ما تابع مرجعیت آیت‌الله شیرازی هستیم و با هرگونه خشونتی مخالف هستیم.

در این بیانیه آمده است که این گروه تابع مرجعیت آیت‌الله شیرازی نیستند، بلکه این اقدام از سوی دشمنان این مرجعیت و به منظور بد نام کردن آن صورت گرفته است.

تعداد اندکی از این افراد جمعه شب با شکستن میله پرچم سفارت ایران، علیه مقامات کشور شعار دادند و عایشه، ابوبکر، عمر و عثمان  را لعن کردند. آن‌ها در هنگام ورود با چماق و قمه دیده شدند در حالی که پلیس نیز در محل حاضر  بود.

****

بر اساس توییت‌های حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در انگلستان؛ متعرضان فقط روی بالکن بیرونی ساختمان سفارت بودند و در محاصره پلیس قرار گرفتند، همه کارکنان سفارت نیز در داخل ساختمان بودند. مدتی بعد پلیس با آوردن بالابر بلند در خیابان، خود را روبروی بالکن سفارت و در موقعیت جلوی متعرضان قرار داد و با گفت‌وگو چهار جوان متعرض را دعوت به تسلیم کرد. سرانجام چهار متعرض توسط پلیس دستگیر و با ماشین به ایستگاه پلیس برده شدند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به این تعرض  گفت: بلافاصله پس از وصول این خبر آقای دکتر عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به سفیر انگلیس در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات‌های کشورمان در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد.

سفیر انگلیس در تهران نیز ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: پلیس ضدشورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات‌های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
456
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید