رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 18 July
  تهران لطیف
  ٩٣(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

29453_705
به گزارش اعتماد ملی به نقل از صبحانه پرس، از سوی دفتر حزب اعتماد ملی خوزستان نشستی با عنوان “اسلام و حق تعیین سرنوشت” با حضور حجت الاسلام و المسلمین رحمت اله بیگدلی عضو شورای مرکزی این حزب برگزار می شود که بدون شک با توجه به سابقه فعالیت ها و اندیشه های این عضو شورای مرکزی اعتماد ملی می تواند نکات مهمی را برای نسل امروز در بر داشته باشد.
از این رو گفت و گویی انجام دادیم با جمال درویش دبیر حزب اعتماد ملی خوزستان درباره چگونگی و لزوم تشکیل چنین نشست هایی از سوی احزاب سیاسی که نقشی بی بدیل در روشنگری و توسعه فرهنگ و اندیشه در جامعه دارند.
-در خبرها آمده بود که آقای دکتر بیگدلی توسط حزب اعتماد ملی به خوزستان دعوت شده اند، چه چیز موجب تشکیل این جلسه و دعوت از ایشان شد ؟ 
البته ما از مدت ها قبل کتاب ایشان  تحت عنوان “تحزب از منظر عقل و دین ” را در دستور کار خودمان در جلسات حزبی داشتیم، دوستان اظهار تمایل کردند که خود نویسنده دعوت شود و در حضور خودشان کتاب نقد گردد.
 آقای بیگدلی به مبانی فقهی آشناست و مدرس حوزه علمیه نیز می باشد و از مراجع عظام  تقلید دارای اجازات متعددی هستند و از سوی دیگر به دلیل تدریس در دانشگاه و گروه الهیات، حقوق و علوم سیاسی با اندیشه های نسل جدید آشنایی خوبی دارند که امیدوارم بتوانند پاسخ های مناسبی به سوالات دوستان بدهند که در این برهه راهگشا باشد. البته این نشست به صورت پرسش و پاسخ و شرکت برای عموم آزاد است.
 _ این نشست چه روزی برگزار می شود؟
 دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ساعت ۱۶ که امیدواریم بتوانیم با بیان مطالب مفید به بخشی از سوالات خصوصا سوالات نسل جوان در این نشست پاسخ دهیم.
 _ شاید این سوال کمی از فضای سوالات قبل فاصله داشته باشد اما می خواهیم نظر شما را که جزو فعالان سیاسی اصلاح طلب استان خوزستان هستید بدانیم که، حوادث دیماه و اظهارات بی سابقه مسئولین عالی رتبه نظام مبنی بر حقانیت مطالبات مردم و لزوم شنیدن حرف آنها موجب گردید که بعضی از فعالین اصلاح طلب در کارآمد بودن شیوه فعالیت های اصلاح طلبانه خود دچار تردید شوند،  در بین اعضای حزب اعتماد ملی هم چنین مساله ای وجود داشت؟ 
به این شکل خیر، در حزب ما هم البته بعضی از دوستان دچار تردید شده اند.
در صحت و درستی راه؟ 
نه ، عرض کردم بیشتر در کارآمد بودن شیوه های قبل.  من فکر می کنم الآن موضوع  بحث در خیلی از احزاب اصلاح طلب شیوه ادامه راه است. بالاخره اصلاح بدون تغییر ممکن نیست، اساسا تغییر خمیر مایه اصلاح است.
 حالا که  بخشی از بدنه نظام در مقابل هر تغییری مقاومت می کند چه باید کرد؟ 
فعالیت های ما در چارچوب یک حزب است و حزب سیاسی نیز جزئی از نظام سیاسی است!  ما برای فعالیت خود مجوز قانونی داریم ، کار ما آشکار است چیز پنهانی نداریم! یعنی ما مقابل نظام نیستیم. ولی از حیث مشی اصلاح طلبی خواهان تغییر در بعضی از مکانیسم ها و عملکردهای نهادهای حکومتی هستیم!
سوال اساسی در این میان این است که باید چگونه فعالیت کنیم که هم به مشی اصلاح طلبی خودمان مومن باشیم و هم از پوست حزبی و قانونی خارج نشویم و هم داعیه اصلاح طلبی داشته باشیم و هم هیچ کاری در جهت ایجاد تغییر نکنیم، اینکه نمی شود!
   به عنوان سوال آخر، یعنی از نظر شما اصلاح طلبان دچار یک پارادوکس شده اند ؟     
 دقیقا. اصلاح طلبان صادق ، کسانی که واقعا به این راه مومن هستند  الآن در چنین وضعی هستند نه کسانی که اسما اصلاح طلب هستند.‌
گفتنی است نشست اسلام و حق تعیین سرنوشت دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ساعت ۱۶ در دفتر حزب اعتماد ملی خوزستان واقع در امانیه، خیابان خرم، ساختمان شکوفه طبقه سوم برگزار می شود که حضور در این نشست برای عموم آزاد است.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
790
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید