رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February
  تهران لطیف
  ٣٩(°F)
  وزش باد ١٨(mph)
  فشار ٢۵.٩٠(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٠(in)
اوقات شرعی

7982_880

عضو حزب اعتماد ملی گفت: مردم بعد از گذشت حدود ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان از نظام خود دفاع می کنند و در همه صحنه ها حضور دارند.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا خباز عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه انقلاب ملت ما انقلابی اسلامی و فرهنگی است، اظهار کرد: مردم بعد از گذشت حدود ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان از نظام خود دفاع می کنند و در همه صحنه ها حضور دارند.
وی با اشاره به دلایل پشتیبانی مردم از نظام، گفت: مردم برای انقلاب هم هزینه مالی و هم هزینه جانی داده اند و بیش از صد هزار شهید و هزاران جانباز تقدیم انقلاب کرده اند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تصریح کرد: انقلاب به دین، شرف، حیثیت، اعتقادات و ارزش های مردم ربط دارد و برایشان کهنه نشده است یعنی همان احساسی که اوایل انقلاب داشتند، هنوز هم دارند.
خباز اضافه کرد: امروز بعد از گذشت چهل سال از انقلاب همان روحیه فداکاری و حضور در صحنه را از طرف مردم احساس می کنیم چرا که نظام جمهوری اسلامی موجبات سربلندی ایران را در دنیا و منطقه فراهم کرده است و مردم هم از دستاوردهای انقلابی خود دفاع می کنند.
وی با تاکید بر اینکه اولین ثمره انقلاب استقلال است، بیان کرد: قبل از انقلاب استقلال نداشتیم یعنی حکومت وابستگی کاملی به آمریکا داشت و سران کشور بدون اجازه آمریکا هیچ تصمیمی نمی توانستند، بگیرند و نیروهای مسلح هم زیر سلطه آمریکا قرار داشت.
استاندار سابق سمنان با اشاره به رای مثبت نمایندگان شورای ملی به طرح خفت بار کاپیتولاسیون، اضافه کرد: طرح کاپیتولاسیون به دلیل اینکه رضایت آمریکا و چند کشور بیگانه دیگر را در پی داشت در مجلس شورای ملی تصویب شد.
خباز تاکید کرد: در سال ۵۲ بنده در لشکر ۷۷ خراسان خدمت می کردم و می دیدم که یک درجه دار و افسر دون پایه آمریکا در جایگاه نیروی مستشار در ارتش ما نقش یک ارباب و سران ارتش نقش رعیت را داشتند و نظرات او را چه کارشناسی و غیر کارشناسی به جان و دل می خریدند.
وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی هیچ آزادی در بیان وجود نداشت، گفت: قبل و بعد از انقلاب از نظر تحقق شعار آزادی اصلا با هم قابل مقایسه نیستند و امروز وضعیت بسیار بهتر است.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تصریح کرد: روزنامه های کشور به راحتی از هیئت حاکمه و قوه مجریه انتقاد می کنند و کسی هم مزاحم آنان نمی شود.
خباز با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی مردم خودشان حاکمان را انتخاب می کنند، اظهار کرد: حاکمان کوچکترین نقطه جغرافیایی روستا که ۲۰ خانوار دارد با رای و نظر مردم انتخاب می شود و در بزرگترین نقطه جغرافیایی که تهران است مردم مسئولان را برمی گزینند.
وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی قویه مجریه و رئیس دولت به صورت موروثی بود و خواست مردم هیچ اهمیتی نداشت اما امروز مردم با رای خود نمایندگان مجلس و رئیس جمهور را انتخاب می کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
638
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید