رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 20 February
  تهران لطیف
  ٣٩(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.١۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۶.١۵(in)
اوقات شرعی

n82819686-72155020

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: اگر انقلاب اسلامی از رکن جمهوریت و اسلامیت که جزو شعارها و خواستهای مردم بود فاصله بگیرد، استحاله شده و هویت و مشروعیت خود را از دست می دهد.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از ایرنا – مشهد – حجت الاسلام رسول منتجب نیا روز یکشنبه در نشست ‘بررسی وضعیت کنونی نظام در قیاس با آرمانهای اولیه’ در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه سال ۴۲ رژیم شاه اعتراضها را سرکوب کرد اما این اعتراض ها آتش زیر خاکستر ماند افزود: وقتی کار به جایی برسد که حکومت قابل اصلاح نباشد، تنها راه، انقلاب است.
وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک حرکت آگاهانه و شجاعانه مردم با رهبر و ایدئولوژی خاص بود که با عنایت الهی به پیروزی رسید.
وی با بیان اینکه ظرف نظام، قانون اساسی است که ساختار را تعریف کرده و مظروف آن هم خواست و اراده مردم است گفت: به فرموده امام خمینی (ره) مردم صاحب نظام هستند و نظام مال مردم است.
حجت الاسلام منتجب نیا افزود: طی ۳۹ سال گذشته بطور میانگین هر سال یک انتخابات برگزار شده و مردم رای داده اند و شرکت در انتخابات هم به معنی تایید نظام است اما با این همه، نظام اسلامی به اصلاح نیاز دارد.
وی اظهار کرد: هیچیک از مسئولان نیز از دایره نقد و پاسخگویی نباید خارج باشند زیرا پیامبر اسلام (ص) و ائمه (ع) نیز با مردم مشورت می کردند و اگر مردم در مواردی نظری داشتند با آنان در میان می گذاشتند.
وی گفت: در جامعه ‌ای که اسلام می ‌پسندد، مردم باید نقد کنند و مسئولان نیز باید نقد پذیر باشند و حفظ نظام تنها با شعار به سرانجام نمی رسد.
این فعال سیاسی افزود: در نظام اسلامی باید با مظاهر فساد و سوء استفاده از بیت ‌المال مقابله جدی انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
642
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید