رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 14 August
  تهران لطیف
  ٨٢(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٠٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٠٢(in)
اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۳
 • کد خبر : 13269
 • یادداشت
 • چاپ خبر : آقاي رییس جمهور هنوز منتظريم
photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۰_۲۲-۰۷-۴۴

* مهرداد سایه وند – مسئول کمیته مناطق حزب اعتماد ملی

جناب آقاي رييس جمهور
روزهاي تبليغات انتخاباتي عجب روزهاي پرشوري بود شما سخنراني مي كرديد و ما انرژي مي گرفتيم براي بيشتر كار كردن، تن و بدنمان خستگي نمي شناخت. صبح ها ساعت شش سوار مترو ميشديم و ايستاده با مسافران مترو حرف مي زديم و ساعت ١٠ شب پياده مي شديم. روزي كه به ورزشگاه شهيد شيرودي آمديد صدايتان گرفته بود، اما با همان صداي گرفته فرياد زديد ((اين مردم آزادي مي خواهند)) و ما چنان به وجد آمده بوديم كه گويي گمشده همه سالهاي گذشته را يافته بوديم.
جناب آقاي رييس جمهور
هنوز هم قاطعانه از رأي خود به شما دفاع مي كنيم و اطمينان داريم بهترين انتخاب ممكن را كرده ايم ولي اجازه دهيد بگويم به شما انتقاد داريم، و انتقاداتمان بسيار بيشتر از دوره اول رياست جمهوري شماست. بعد از گذشت پنج ماه از دولت دوازدهم انتظار داشتيم دو خبرنگار حرفه اي كارآزموده از دو جناح سياسي كشور مقابل شما بنشينند، شما را به چالش بكشند و حضرتعالي با سعه صدر پاسخ دهيد. دلمان مي خواست بياييد و بگوييد براي آزادي كه به خاطر آن فرياد مي زديد و صدايتان گرفته بود چه كاري انجام داده ايد؟ اقداماتتان براي آزادي بيان و تضمين آزادي هاي پس از بيان چه بوده است؟
رييس جمهور محترم
معترضان خياباني بچه هاي همين مملكت بودند كه سال ها صدايشان را نشنيدند و نشنيديد. امنيتي كه با فيلترينگ به دست آيد امنيت نيست خاكستر دادن بر روي آتش است، آتشي كه ممكن است هر لحظه از جاي ديگر و به بهانه ديگر سر باز كند. منتظر بوديم بگوييد اعضاي دولتتان با معترضان و بازداشت شده ها ديدار كرده اند، صدايشان را شنيده اند و بفرماييد براي برآوردن تقاضاهاي بر حقشان چه برنامه اي داريد. اگر چه ممكن است بين معترضان عده اي نفوذ كرده و از شرايط ايجاد شده سو استفاده كرده باشند اما معتقدم حرف هاي بسياري از اين معترضان مي توانست چراغ راه آينده دولت باشد.
جناب آقاي روحاني
دلمان مي خواست اينك كه در اقدامي پسنديده لايحه ي بودجه را به صورت شفاف در اختيار مردم گذاشته ايد مي آمديد و صادقانه، عميق و بر اساس واقعيت ها وضعيت اقتصادي را تشريح مي كرديد. افسار گسيختگي نرخ ارز، افزايش قيمت سكه و طلا، آشفتگي بازار مسكن روح و روان مردم را نابود كرده است. كارمندان دولت و كارگران زير بار فشار اقتصادي عصبي و پريشانند. مردم مضطربند و آثار اين پريشاني و اضطراب را به وضوح مي توانيد در خيابان ها از برخود مردم با هم حس نماييد.
جناب آقاي رييس جمهور
با زلزله اي پنج ريشتري و بدون هيچ خسارت جاني و مالي ساعت ها شهر قفل شد و امكان هيچ ترددي وجود نداشت. من به عنوان يك دانش آموخته رشته ژئوفيزيك مي دانم رخداد زلزله اي بزرگ در تهران اجتناب ناپذير است و همه ي ما آنچه بايد مي شده و آنچه بايد بشود را مي دانيم ليكن انتظارمان اين بود كه بفرماييد براي شهري كه حتي در صورت وقوع زلزله تردد غير ممكن مي شود چه كرده ايد يا حداقل قرار است چه بكنيد.
جناب آقاي روحاني
كارمندان دولت اركان اصلي خدمات توسط دولت مي باشند و نيك مي دانيد كارمندي كه مجبور است دو يا سه شيفت كار كند تا به سختي از پس هزينه هاي زندگي برآيد خدمات رساني اش مختل مي شود و اين اختلال، كل جامعه را متأثر مي كند. كارمندان دولت ديگر از شنيدن اين جمله كه (( عقب افتادگي حقوق آنها نسبت به تورم مربوط به دولت قبل است))خسته شده اند. كاركنان دولت منتظر بودند رييس جمهور بيايد و پاسخي روشن براي تأمين رفاه و معيشت آنان داشته باشد.
جناب آقاي رييس جمهور
به كساني كه براي مصاحبه شما به به و چه چه كردند گوش ندهيد، مصاحبه هاي شما هر روز مردم را نااميد تر مي كند و اميدشان به آينده كم و كمتر مي شود. باور بفرماييد ما حاميان تمام قد شما نيز از بيان اينكه اختيارات دولت محدود است دولت قدرت كافي ندارد به تنگ آمده ايم و ديگر حرف هايمان خريدار ندارد. ما نيز از طرف مردم به شدت تحت فشاريم و براي انتقادات آنها پاسخي نداريم.
رييس جمهور عزيز
اميدوارم مطالبم موجب رنجش خاطر حضرتعالي نشده باشد، فراموش نكنيد نطق هاي شورانگيز شما در دوران تبليغات انتخاباتي انتظاراتمان را بالا برده به گونه اي كه حالا جسارت يافته ايم و مطالباتمان را بيان مي كنيم.
مهرداد سايه وند- عضو حزب اعتماد ملي
چهارم بهمن ٩٦

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
817
روز گذشته
انتخابات ۹۶

آخرین عناوین خبری

خبرنگار ما شوید