رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 14 August
  تهران لطیف
  ٨٢(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٠٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٠٢(in)
اوقات شرعی

 • سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
 • کد خبر : 13129
 • یادداشت
 • چاپ خبر : این روزهای اعتماد ملی
photo_۲۰۱۸-۰۱-۲۳_۱۳-۵۳-۰۹

* ابراهیم گراوند – عضو حزب اعتماد ملی

بخش اول:

این روزهای اعتمادملی را می نویسم با این هدف که برای یک دهه فعالیت حزبی خود کارنمایی نوشته باشم.
روزی که جوان بودم و دانشجو و امروز اگر نگویم پیر اما در انتهای جوانی و یک کار آفرین.
هر چند این روزهای اعتماد ملی ملتهب است و آرام نیست روزهایی که بیشتر از هر چیز به وحدت محتاجیم روزهایی که دشمنان ما آرزویش را داشتند،روزهایی که بسیاری به آن دل بسته بودند منتظر روزنه نفوذی بودند و حالا فارس و کیهان نشینان با شور و شوق از آن قلم فرسایی می کنند.
این روزها حزب اعتمادملی دچار التهاب است،التهابی که از دوران سخت به ارث می رسد،دوران سخت و مشکل حصر!
حصر دبیر کل اعتمادملی با همه فراز و نشیب ها و فراز فرودهای که داشت اما باعث نشد میراثش به فراموشی سپرده شود.شیخ مهدی کروبی روحانی بود که حزب را زیربنای توسعه سیاسی کشور می دانست روزی با کسب تکلیف از امام(ره) مجمع روحانیون را بنیان گذاشت و در زمانی دیگر اعتمادملی را. روزی که از مردم خواست برای حزبش نامی انتخاب کنند و در انتها برای مردم و به سوی مردم نامی نهاد به نام اعتماد ملی.

مخالفان کروبی اما می گفتند وی اعتمادملی را گامی برای ریاست جمهوری می داند تا در ۸۸ ستادی بزرگ داشته باشد اما تاریخ گواه دیگری می دهد،اعتمادملی در ۸۸ سوخت و از زیر خاکستر دوباره جان گرفت.
کروبی روحانی عمل گرایی بود که مخالفانش هم او را به جوانمردی می شناختند.هدف از این گفتار تجلیل از مهدی کروبی نیست چرا که تاریخ در مورد چهره ها قضاوت خواهد کرد لکن هدف چرایی پیوستن افرادی چون من به مرام شیخ است.کروبی خود را شاگرد امام ره و منتظری می دانست و اجازه اجتهاد خود را از آیت الله صانعی گرفت.شیخ به ما یاد داد هم می توان با مذهبیون و هم با ملی گراها و هم با چپ گرای سکولار رابطه داشت چرا که اصل منافع ملی است در روزنامه اش هم از ملی مذهبی گفت و هم از اصولگرا،از حق ادامه تحصیل دانشجوی ستاره دار گفت و هم از حق دراویش گنابادی و هم از حقوق اهل سنت و هم برابری اقوام،به همه جای ایران سفر کرد،از سیستان تا لرستان و کردستان و تبریز.شیخ سال ۸۴ را تجربه تلخ نابرابری می دانست و هشدار داد در صورت تکرار دیگر سکوت نمی کند.در سال ۸۸ جوانی بودم که تجربه نداشتم و شیخ ۸ماه قبل انتخابات به ما هشدار داد که جنس این انتخابات با انتخابات گذشته فرق دارد چرا که اینبار ما در مقابل تضییع حقوق مردم سکوت نمی کنیم.
آه از آنروزها !فردای روز انتخابات را فراموش نمی کنم در حال جمع کردن ستاد بودیم که دراویش آمدند با گریه و شیون گفتند ما تا دیروز رای نداده بودیم و اما برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی به کروبی رای دادیم و اما این است نتیجه اش؟!

بعد از ۹۲ و نیمه گشایشی که در فضای سیاسی کشور رخ داد دو آزمون جدی پیش رو این حزب قرار گرفت،انتخابات مجلس دهم و شورای شهر پنجم.
ادامه دارد …..

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
817
روز گذشته
انتخابات ۹۶

آخرین عناوین خبری

خبرنگار ما شوید