رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January
  تهران Mostly Cloudy
  ٣۴(°F)
  وزش باد ١۶(mph)
  فشار ٢۵.٨٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٨٢(in)
اوقات شرعی

d9241d71-d19e-4877-8783-656fa40854f0

اعتماد ملی:  الیاس حضرتی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در گفت و گو با اعتماد گفت: اکثریتی از افراد جوان و کم‌سن و سال در بین دستگیرشده‌های دانشجو و دانش‌آموز وجود دارد که تعدادی از آنها بیکار هستند.
وی خاطرنشان کرد: برخی بر اساس فضای به وجود آمده و مشکلات اقتصادی‌ای که در خانواده‌شان داشته‌اند، تحت تاثیر قرار گرفتند و در راهپیمایی‌ها و اعتراضات شرکت کردند. منهای عوامل اصلی این موضوع که در تشویق به اغتشاش نقش داشتند، مابقی افراد با بازجویی‌های اولیه آزاد شده‌اند. بقیه افراد هم امیدوار هستیم که در این چند روز آزاد و دانشجویان و دانش‌آموزان سر کلاس‌هایشان حاضر شوند. البته عواملی که وابستگی به خارج کشور دارند یا دستی در تیراندازی‌ها دارند و اغتشاشات را سازماندهی می‌کردند، وضعیت دیگری دارند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه سیاست کلی نهادهای امنیتی بر نگه داشتن طولانی مدت بازداشت شده‌ها نیست، تصریح کرد: خیلی از افراد در روز اول اعتراضات در تهران بازداشت شده بودند و با بازجویی و تذکر اولیه آزاد شدند. نگه داشتن بقیه هم امیدواریم طولانی نشود.

حضرتی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی پیگیر آزادی همه افرادی است که به شکل تصادفی یا تحت تاثیر فضای هیجانی و فضای مجازی بوده‌اند یا اعتراضی صنفی داشته‌اند. البته کسانی که سازماندهی می‌کردند و در اغتشاشات نقش اصلی را داشتند، باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرند تا وابستگی شان به عوامل خارجی مشخص شود.

این عضو فراکسیون امید اظهارداشت: در حال حاضر اقلیتی از دانشجویان هنوز آزاد نشده‌اند که بخش زیادی از آنها نیز ان‌شاءالله در روزهای آینده آزاد خواهند شد. تمام تلاش‌ها در این راستا است که دانشجویان هرچه سریع‌تر آزاد شوند. به خصوص کسانی که اعتراضات مدنی و اقتصادی داشته و در سایه فضای ایجاد شده دچار هیجاناتی شده‌اند. اطلاع ندارم که دانشجویان را در خانه‌شان گرفته‌اند یا مکانی دیگر اما تلاش می‌شود که اگر در اغتشاشات شریک نبوده‌اند یا در سازماندهی آن نقش نداشته‌اند، آزاد شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
608
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید