رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۷ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 24 January
  تهران لطیف
  ۴٨(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.١٣(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۶.١٣(in)
اوقات شرعی

photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۳_۱۵-۲۳-۰۴
در پی درخواست استعفای منتجب نیا از اعتماد ملی:

نامه شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی به همسر مهدی کروبی

شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی، در پی استعفای حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا، نامه ای به همسر حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی نوشت.

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی، متن این نامه به شرح زیر است:

سرکار خانم کروبی
همسر مکرمه دبیرکل حزب اعتماد ملی حضرت آیت الله کروبی
سلام قولا من رب الرحیم
آنچه در ماه های اخیر بر حزب گذشته است را بیش از همگان می دانید و بیش از ما در این ماهها خون دل خوردید که میراث شیخ اصلاحات که بیش از ده سال است راهی نو با تاسی به آرمانهای انقلاب و امام عظیم الشأن و تفکر اصلاح طلبی گشوده شده را حفاظت کنید.
به خاطر داریم که حزب اعتماد ملی پس از تلخی انتخابات نهم ریاست جمهوری و بد عهدی یاران شیخ در مجمع روحانیون و جبهه اصلاحات تشکیل شد. این حزب با شعار “نه به افراط و تفریط” و “نه به رفتارهای غیر حزبی و فرصت طلبانه” در جبهه اصلاحات در عرصه سیاست پا نهاد.
سرکار خانم کروبی
شرایط سخت حصر دبیرکل عزیز حزب اعتماد ملی که منجر به ایجاد نقش متفاوت برای شما در این ایام شد بر کسی پوشیده نبوده و نیست. جنابعالی به دلیل ارتباط با شیخ عزیز حامل پیامها و مکاتبات قائم مقام حزب بودید و ایشان را در جریان تصمیم های شورای مرکزی قرار می دادید. این ارتباط که منشاء خیر و برکات برای حزب بود ادامه داشت و همه ما این موضوع را به فال نیک گرفته بودیم.
همسر گرانقدر دبیرکل حزب اعتماد ملی
آنچه در ابتدای نامه به عرض رساندیم مطلع رنجنامه ای است که دل جوانان حزب را به درد آورده است. جوانان اعتماد ملی که دل در گرو آرمانهای حزب و دبیرکل محصور آن دارند در ماههای اخیر رفتارهایی را از از سوی افراد شناخته شده ی حزب مشاهده کردند که به این باورها آسیب زده است. رفتارهایی بر خلاف مرامنامه ی حزب و تلاش برای تقلیل جایگاه قائم مقام که طبق اساسنامه در شرایط خاص باید به جای دبیرکل تصمیم گیری کند. آنچه ما جوانان اعتماد ملی در این سالها شاهد بودیم این بود که قائم مقام محترم منزل شخصی اش را در اختیار حزب قرار داد و در طول این سالها بار حزب اعتماد ملی را چه در سطح ملی و چه در پایتخت به دوش می کشید.
سرکار خانم کروبی
متاسفانه عده ای از اعضای شورای مرکزی حزب که نام آنها در جمع موافقان استعفای دبیرکل حزب قرار دارد با تمام توان به صف مخالفان حزب اعتماد ملی پیوستند و همگام با مشارکتی ها که امروز در شورای عالی اصلاح طلبان خیمه زدند حزب را به ورطه ی نابودی کشانده اند. این جمع فرصت طلب و جاه طلب که آبرو و اعتبار و هویت حزبی را در جریان انتخابات شورای شهر به حراج گذاشته اند امروز با ایجاد بحرانی در حزب به دنبال آتش تهیه ای برای انتخابات مجلس هستند و دراین راه از هیچ تلاشی برای نیل به منویات مسموم خود فروگذار نخواهند کرد.
جنابعالی که خود علاوه بر همراهی با شیخ عزیز اصلاحات از چهره های شاخص و از زنان نامدار و برجسته انقلاب اسلامی هستید به خوبی از سابقه ی همراهی قائم مقام محترم حزب با شیخ اصلاحات، چه در مجمع روحانیون و چه در اعتماد ملی با خبرید و به صداقت و وفاداری او واقفید. اما جماعتی که امروز به دنبال ایجاد شکاف بین دبیرکل حزب و قائم مقام ایشان هستند هیچ گونه وفاداری به انقلاب و خط امام ندارند.
این افراد که در این ایام آبرویی برای حزب باقی نگذاشتند و با مصاحبه ها و رفتارهای غیر تشکیلاتی اعتبار حزب را دستمایه قدرت طلبی خود قرار داده اند فقط و فقط به یک هدف می اندیشند و آن هضم اعتماد ملی در دل جریانهایی است که در سالهای نه چندان دور شیخ اصلاحات را به ضدیت با اصلاحات متهم می کردند. این جماعت با کسانی هم سفره شدند که کروبی را مرتجع می خواندند و به بهانه های مختلف او را تخریب می کردند.
کدام یک از ما دلیل تشکیل حزب اعتماد ملی را فراموش کرده ایم که امروز این شکاف و فاصله گرفتن این افراد را ناشی از کم حافظه گی این افراد بدانیم؟
آنچه در ماههای اخیر رخ داده اعم از جلسات غیر قانونی در دفتری غیر قانونی و مصاحبه ها، همه در راستای تضعیف جایگاه دبیرکل و قائم مقام او بوده و باید باستحضار برسانیم که تصمیمات این گروه در خدمت مخالفان تحزب بوده است.
غرض از تصدیع وقت سرکار عالی این است که این هشدار را جدی بگیرید. ما استعفای حجت الاسلام والمسلمین منتجب نیا را به عنوان هشداری برای پایان راه حزب اعتماد ملی تلقی می کنیم. مرامنامه اعتماد ملی که عهدی است بین همه ی اعضای حزب را ملاک و معیار می دانیم و هر تحرکی بر خلاف آن را پشت کردن به آرمانهای حزب می دانیم.
حزب اعتماد ملی دارای چارچوب و آرمان مشخص و معلومی است و منهای آن چه تفاوتی با جبهه مشارکت و احزاب دیگر خواهد داشت؟
ما بر آرمانهایمان استواریم و بر عهدی که با هم حزبی های خود بسته ایم وفاداریم. ما به آنچه که آن را منطق و گفتمان کروبی میدانیم دل بسته ایم.
از جنابعالی می خواهیم که با دوراندیشی و درایتی که دارید مانع از شکاف و گسست در بین یاران شیخ شوید. آن هم توسط کسانی که نمی خواهند اعتماد ملی، اعتماد ملی بماند.
رَبَّنا اَفرِغ عَلَینا صَبرا
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
615
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید