رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۷ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 24 January
  تهران لطیف
  ۴٨(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.١٣(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۶.١٣(in)
اوقات شرعی

90092

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تأکید بر اینکه معتقد هستم شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی وجاهت قانونی ندارد، افزود: این شورا تنها در مقطع انتخابات تشکیل و اکنون باید منحل شود و همان شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان سابق با حرمت تک‌تک احزاب فعال بشود.

به گزارش اعتماد ملی، محمود رئوفی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، در خصوص درخواست استعفای حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول منتجب نیا از حزب اعتماد ملی، افزود: با توجه به این استعفا باید چند روز صبر کنیم تا وضعیت روشن‌تر شود اما بنده با این استعفا مخالف بوده و معتقدم  باید براى حل مشكلات حزب اعتماد ملی، استعفاى حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول منتجب نیا قاطعانه رد و با تحكيم جايگاه ايشان از انشقاق درون حزب جلوگيرى شود.

وی تصریح کرد: قبل از انتخابات مجلس دهم شورای هماهنگی جبهه اصلاحات متشکل از احزاب و تشکل‌های دوم خردادی تشکیل شد که در آن نماینده احزاب و برخی اعضای حقیقی حضور داشتند.

رئوفی ادامه داد: محمدرضا عارف و برخی دیگر از دوستان پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ اقدام به تأسیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاحات کردند که جمع کوچک‌تری از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بود که به دنبال تصمیمات عملی‌تر و کارآمدتری بودند که همین موضوع سبب اختلاف شد.

قائم‌مقام ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در هرمزگان در سال ۹۲ با اشاره به اینکه برخی از اعضا تصور داشتند که تشکیل شورای عالی برای کاهش قدرت و تأثیرگذاری شورای هماهنگی بوده است، خاطرنشان کرد: بنده با این نظر مخالف بوده و هستم اما تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاحات را به صلاح نمی‌دانستم زیرا این موضوع فعالیت‌ها را به سمت شخصیت گرایی پیش برد تا احزاب.

وی با بیان اینکه از سال ۷۶ و روی کار آمدن جبهه اصلاحات به دنبال از بین بردن شخصیت گرایی و حرکت به‌سوی کارهای جمعی بودیم، اضافه کرد: همان‌طور که در کشورمان تکثر مطبوعات وجود ندارد بلکه واژه تعدد صحیح‌تر است این موضوع در قضیه احزاب نیز صدق می‌کند.

رئوفی با اشاره به اینکه به عقیده بنده باید شورای عالی منحل و از نمایندگان احزاب دلجویی به عمل آید، تصریح کرد: البته دراین‌بین باید از نفوذ و تفکر آقایان ناطق نوری، کروبی و رئیس دولت اصلاحات  استفاده شود اما نباید از قدرت و تصمیمات احزاب غافل شویم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص نحوه فعالیت‌های این حزب گفت: حزب اعتماد ملی شرایط خاص خود را دارد و دبیر کل آن در حصر به سر می‌برد اما به‌جز برهه‌ای اندک، مراجع ذی‌ربط ممانعتی در فعالیت این حزب نکردند و در اولین جلسه پس از سال ۸۸، اعضای شورای مرکزی تصمیم گرفتند به دلیل مشکلات پیش‌آمده برای آقای کروبی علی‌رغم ابقا ایشان، آقای رسول منتجب نیا علاوه بر قائم‌مقامی نقش دبیر کلی را ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های حزب اعتماد ملی با این روال تداوم داشت، خاطرنشان کرد: حتی برخی از اعضا معتقد بودند که در انتخابات سال ۹۶ حزب اعتماد ملی با کاندیدی  مستقل وارد عرصه انتخاباتی شود اما برخی دیگر به حضور در جبهه شورای سیاست‌گذاری اصلاحات موافق بودند.

رئوفی با بیان اینکه ائتلاف در تمامی احزاب جهان وجود دارد و چون سیاست را نمی‌دانیم، ائتلاف را همان اتحاد می‌پنداریم که این موضوع به‌هیچ‌وجه درست نیست، عنوان کرد: به عقیده بنده آقای منتجب نیا باید به کارش در فعالیت قائم‌مقامی ادامه دهد و اعضای شورای مرکزی با استعفا دبیر کل حزب اعتماد ملی به‌طور حتم مخالفت می‌کنند.

رئوفی با اشاره به اینکه برخی اعضای شورای مرکزی خلاف وعده خود و به‌نوعی با تغافل اختلافات درون‌حزبی را مطرح می‌کنند، اضافه کرد: در کشورمان بسیاری از مسائل و مشکلات با گفت‌وگو قابل‌حل شدن است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اظهار کرد: با کشاندن اختلافات در جامعه، احزاب هیچ سودی نبرده بلکه سبب شکست تفکرات و بیشتر شدن فاصله‌ها می‌شوند.

وی بیان اینکه برای رسیدن به قدرت همگی احزاب دنبال تخریب یکدیگر هستند، افزود: این روش غلط و هیچ‌گاه به نتیجه‌ای سازنده نمی‌رسد و باید حزب اعتماد ملی همچنان انسجام گذشته را حفظ کند.

رئوفی با تأکید بر اینکه معتقد هستم شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی وجاهت قانونی ندارد، افزود: این شورا تنها در مقطع انتخابات مجلس و سپس انتخابات شورای پنجم شهر تشکیل و اکنون باید منحل شود و همان شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان سابق با حرمت تک‌تک احزاب فعال بشود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه هضم حزب اعتماد ملی در دل جریان‌های دیگر امری اشتباه است، خاطرنشان کرد: حزب اعتماد ملی دارای چارچوب و آرمان مشخص و معلومی است و باید براساس سیاست‌های خود به فعالیتش ادامه دهد.

رئوفی با اشاره به اینکه حرکت کنون دولت مسیر درستی نبوده و منجر می‌شود در انتخابات آینده اصلاح‌طلبان شکست بخورند، ادامه داد: اکنون نه هیچ‌کدام از وزرا و استانداران سراسر کشور را نمی‌توان اصلاح‌طلب نامید درحالی‌که دکتر روحانی به پشتوانه اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۲ و ۹۶ به‌عنوان منتخب مردم انتخاب شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه حال‌آنکه بعد از وقايع سال ٨٨، عليرغم دشواری‌های بسيار اعتماد ملی منحل نشد و با راهبری‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتجب نيا مسير خود را با قدرت ادامه داد، عنوان کرد: امید است با درایت و حسن نظر اعضای شورای مرکزی و همچنین راهبری دبیر کل بتوانیم حزب اعتماد ملی را در مسیر اصلی خود حرکت دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
615
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید