رفتن به بالا

پایگاه رسمی اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


 • یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
 • الأحد ۲۸ ربيع أول ۱۴۳۹
 • 2017 Sunday 17 December
  تهران لطیف
  ٣٩(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.١٨(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.١٨(in)
اوقات شرعی

139509141824347699372814

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دانشگاه باید بستری برای گفتمان و مذاکره باشد و مسؤولان باید اجازه دهند که آزادی بر فضای دانشگاه حاکم باشد چرا که دانشجویان فرزندانی هستند که باید به زبان مشترک با آنها به نتیجه برسیم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه محیط دانشگاه‌ها نباید پادگانی و امنیتی مدیریت شود، گفت: دانشگاه باید بستری برای گفتمان و مذاکره باشد و مسؤولان باید اجازه دهند که آزادی بر فضای دانشگاه حاکم باشد.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین «احمد مازنی» در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به این‌که تهدیدها را می‌توان به فرصت تبدیل کرد، اظهار کرد: روزهای هفته وحدت قبل از اینکه نام هفته وحدت برای آنها در نظر گرفته شود، تهدیدی برای امت اسلامی بودند اما اکنون روزهای این هفته فرصتی است که می‌توانیم با استفاده از آنها در راستای تقویت انسجام و وحدت امت اسلامی گام برداریم.

وی با تأکید بر این‌که خون شهدای دانشجو عمق مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی را افزایش داد، اضافه کرد: جنبش دانشجویی در شرایط کنونی باید همانند قبل از دوران انقلاب اسلامی جایگاه خود را مشخص کند تا بتواند در راستای ایفای نقش‌های مورد نظر گام بردارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حاکمیت نیز باید جایگاه دانشجویان را مشخص کند چرا که برخی جریان‌ها در حالت منفعل و سربه زیر هستند در حالی که در این شرایط اگر دانشجویان به عنوان منتقد مصلح به دنبال تغییر مشکلات نباشند درگیری‌های داخلی و فضای معارضه بیشتر می‌شود.

وی با بیان این‌که دانشجویان باید رویکردهای اعتدالی را مورد توجه قرار دهند، گفت: دانشجویان منتقد مصلح می‌توانند جامعه را به سمت موفقیت هدایت کنند در حالی که دانشجویان منفعل نمی‌توانند تاثیرگذاری لازم را به دنبال داشته باشند.

عضو حزب اعتماد ملی از نقش جوانان دانشجو در دوره‌های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد و ادامه داد: جنبش دانشجویی با نقش منتقد مصلح به میدان وارد شده و در سال‌های ۹۲ و ۹۶ به رسالت خود عمل کرده است اما اکنون افرادی که مخالف اعتدال، اصلاح، قانون‌گرایی و آزادی هستند می‌خواهند بگویند که رویکردهای منتقدانه کاربردی نداشته است در حالی که دانشجویان بیشتر از هر فرد دیگری می‌توانند تکلیف خود را با جامعه مشخص کنند.

وی با تأکید بر این‌که محیط دانشگاه‌ها نباید پادگانی و امنیتی مدیریت شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه باید بستری برای گفتمان و مذاکره باشد و مسؤولان باید اجازه دهند که آزادی بر فضای دانشگاه حاکم باشد چرا که دانشجویان فرزندانی هستند که باید به زبان مشترک با آنها به نتیجه برسیم.

مازنی با اشاره به این‌که از دانشگاه انتظار کارهای چریکی وجود ندارد، تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه باید گفت‌و گو را دنبال و در این مسیر تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و این موضوعی است که جنبش دانشجویی و دانشگاه‌ها به آن نیاز دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
212
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید