رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
 • الخميس ۷ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Thursday 18 October
  تهران لطیف
  ۶۴(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.١٨(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۶.١٨(in)
اوقات شرعی

photo_۲۰۱۷-۱۰-۱۷_۱۱-۴۵-۱۶

اعتماد ملی: یک عضو شورای حزب اعتماد ملی درباره قانون جدید وزارت کشور در خصوص احزاب گفت: برای برگزاری با دفتر سیاسی وزارت کشور گفت و گویی را داشته ایم و منتظر پاسخ این وزارت خانه هستیم.اسماعیل گرامی مقدم در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره برگزاری کنگره حزب اعتماد ملی با توجه به قانون جدید وزرات کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: قانون جدیدی از سوی مجلس به دولت ابلاغ شده است و دولت هم آن را به احزاب اعلام کرده است .
وی ادامه داد: حزب اعتماد ملی هم این ابلاغیه را دریافت کرده و در تلاش است که تمامی مفاد آن و دستورالعمل هایش را رعایت کند.
سخنگوی حزب اعتماد ملی با بیان این که حزب متبوعش تمامی لوازم و ساز و کار منطبق با قانون را هم اکنون دارد عنوان کرد: دفاتری در سراسر کشور داریم که در حال حاضر هم به فکر ترمیم دفترهای استانی خود هستیم.
گرامی مقدم افزود: قانون جدید می گوید باید حداقل یک سوم از دفاتر ما به ثبت رسیده و موجود باشد که حزب اعتماد ملی بیش از این دفتر فعال دارد.
این عضو حزب اعتماد ملی با بیان این که قانون جدید احزاب می گوید حداقل یک حزب باید ۳۰۰ عضو در سراسر کشور داشته باشد عنوان کرد: اعتماد ملی بیش از آن چیزی که وزارت کشور در قانون جدید اعلام کرده عضو دارد بنابراین از این جهت مشکلی با انطباق تمامی مواد دستوری نداریم .
این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره کلیات قانون جدید احزاب گفت: این قانون اجباری نکرده است که احزاب کنگره برگزاری کند اما وزارت کشور تاکید بر برگزاری کنگره دارد.
وی خاطر نشان کرد: به دلیل دیدگاهی که وجود دارد در حال مذاکره با وزارت کشور هستیم در صورتی که بنا باشد به صورت اجبار کنگره برگزار کنیم ما ناگزیر هستیم مهلت بخواهیم و آن ها هم باید با استمهال ما موافقت کنند تا بررسی های لازم را انجام دهیم .
این عضو حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که آیا حزب متبوعش بدون حضور دبیر کل می تواند کنگره برگزار شود عنوان کرد:امیدوار هستیم باتوجه به اتفاقاتی که افتاده و ملاقات هایی که با آقای کروبی صورت گرفته ماه های آینده شاهد برداشتن حصر باشیم و محدودیت های آقای کروبی برداشته شود.
وی ادامه داد:اگر کنگره ای برگزار شود و اعضای شورای مرکزی انتخاب کنند آقای کروبی هم می توانند کاندید شوند و برای این کار منع قانونی وجود ندارد اما تاکنون ما به این نتیجه نرسیده ایم که طبق مواد جدید برگزاری کنگره الزامی است و از این رو منتظر پاسخ وزارت کشور هستیم.
گرامی مقدم تاکید کرد: اگر وزارت کشور اعلام کند که برگزاری کنگره یکی از مفاد قانون جدید است ما هم همانطور که گفتم درخواست استمهال می کنیم تا برای برگزاری کنگره نتیجه گیری کنیم

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
517
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید