رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
 • الجمعة ۱۳ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 19 April
  تهران Light Rain
  ۵٢(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٩٧(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۵.٩٧(in)
اوقات شرعی

1V0A4111

اعتماد ملی: رئیس هیات مدیره خانه صنعت و معدن جوانان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در  خصوص قیمت ارز و واقعی شدن نرخ آن گفت: واقعی شدن نرخ ارز در شرایط فعلی کشور به صلاح نمی‌دانم و باعث ضربه خوردن اقتصاد کشور می‌شود. زمانی می‌توانیم این کار را انجام دهیم که در حوزه مراودات تجاری و  بانکی با دنیا مشکل نداشته باشیم.

رضا امیدوار تجریشی ادامه داد: اما قطعا اصل این طرح یعنی تک‌نرخی شدن ارز، درست است و باید صورت بگیرد. در هیچ کجای دنیا نرخ ارز دونرخی نیست. باید دولت همت کند و شعار دادن را کنار بگذارد و تصمیم بگیرد که ارز را تک‌نرخی کند تا بنگاه‌دار  تکلیف خود را با مصرف‌کننده بداند.

وی ادامه داد: اگر ما می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و به برنامه ۱۴۰۴ برسیم باید ثبات در اقتصاد داشته باشیم. نمی‌توانیم در منطقه به رتبه نخست دست پیدا کنیم مگر اینکه ثبات قوانین و ثبات در نرخ ارز داشته باشیم.

رضا امیدوار تجریشی در خصوص وضعیت کنونی صادرات کشور گفت: به دلیل مشکلاتی که در داخل کشور داریم فکر نکنم بتوانیم صادرات خود را بیش از این افزایش دهیم. امروز صادرکنندگان و تولیدکنندگان دغدغه تغییر ناگهانی قوانین و تغییر ناگهانی مناسبات به کشورهای همسایه را دارند، نرخ سود بانکی و مشکلات بیمه و مالیات هم باعث شده که توان صادرکننده گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
700
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید