رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷
 • الخميس ۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Thursday 11 October
  تهران تا قسمتی ابری
  ٧٩(°F)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢۶.٠٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٠٨(in)
اوقات شرعی

به گزارش اعتماد ملی به نقل از ایسنا، عبدالله رمضان زاده در نشست گرامیداشت روز ۱۶ آذر با نام «دانشگاه؛ احیا یا احتضار » که به همت انجمن اسلامی پیشرو دانشگاه تربیت مدرس برگذار شد، اظهار کرد: آبادی کشور سختی دارد و به دست من و شما باهم رخ می دهد.

وی سپس به علت عدم حضور بهزاد نبوی یکی از مهمانان این برنامه اشاره کرد و گفت: به علت ناهماهنگی که شده بود، بهزاد نبوی نتوانست در این مراسم حضور داشته باشد؛ اما من در اینجا به جرات می گویم شریفترین انسانی که در عمرم دیدم ایشان بوده است.

وی در ادامه گفت: ۱۶ آذر یادآور شهادت سه دانشجوی پیش‌تاز است. کمتر از چهار ماه بعد از کودتا، در سخت ترین شرایط سیاسی کشور مقاومت اتفاق می افتد. این سه دانشجو در زمانی که استعمار سیطره پیدا کرده بود، راه خود را به سمت آزادی پیدا کردند.

این فعال سیاسی گفت: وقتی دانشگاه با نهضت مقاومت ملی هماهنگ عمل می‌کند نتیجه اش می شود یک حرکت ماندگار در تاریخ. پیشتازی در آن زمان مبارزه با استعمار بود امروز به نظر من پیشروی در مبارزه با فساد است. استعمار خارجی سالهاست بار خود را از کشور بسته ، اما فساد و ناکارآمدی موضوعی شده که همه مردم از آن ناراحت هستند.

وی افزود: مبارزه با فساد فقط در چارچوب آزادی و نقد اتفاق می‌افتد. زمانی این مبارزه شکل می گیرد که بتوانیم در مورد آن صحبت کنیم، کسانی که نمی گذارند در این باره حرف بزنیم خودشان در فساد شریک هستند.

رمضان زاده سپس گفت: شاخصه اعتماد اجتماعی ما به حداقل رسیده است. در این بی اعتمادی همه چیز رخ می دهد ؛ فساد، ناکارآمدی و حمایت از فساد ناشی از بی اعتمادی است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: تنها از طریق ایجاد شبکه های اعتماد سازی عمومی می توانیم اعتماد ملی را باز گردانیم. مجبوریم منابع اعتماد ساز عمومی را تقویت کنیم. در انتخابات اخیر با اعتماد به یک فرد و جریانی که از او حمایت کرد، توانستیم منشاء تغیراتی شویم.

وی در همین راستا یادآور شد: نگوییم کاری نکردیم. درست است که کار کارستانی نبوده اما تغیرات یک شبه رخ نمی دهد. راه احیاء دانشگاه، جامعه ، مبارزه با فساد ایجاد حلقه های اعتماد ساز ملی است. با احزاب وانجمن ها می توانیم از طریق ما شدن کاری انجام دهیم.

رمضان زاده سپس گفت: امیدواریم سال دیگر همه منع هایی که برای افراد اعتمادساز ملی  ایجاد شده برطرف شود. سیاست داخلی و خارجی ما مشکلاتی دارد اما قابل حل است. اقتصاد ما بحرانی دارد که به طبقات مختلف جامعه ضربه می زند و باید هرچه سریع تر وضعیت موجود را تغییر دهیم.

وی‌در پایان یادآور شد: برای آینده ایران باید به فکر گفت‌وگو بود و باید از منادیان گفت‌وگو رفع حصر کرد، هر کسی که به ما شدن کمک می کند خانه اش آباد باد.

در ادامه این نشست ، در بخش پرسش و پاسخ بین دانشجویان ومهمانان؛ رمضان زاده در پاسخ به سوالی پیرامون عملکرد دولت روحانی گفت: توقع مردم از دولت روحانی بالا هست و درست هم هست اما باید دید آیا دولت روحانی با این ساختار می تواند موفق شود؟

وی ادامه داد: روحانی برای وزارت علوم ۲۰ کاندید داشت،اما اجازه ندادند تا گزینه او انتخاب شود. هدف اصلی دولت روحانی اصلاح اقتصاد و معیشت فرو پاشیده ایران است و اگر همین یک کار را بکند و اقتصاد را درست کند باید از وی تشکر کرد البته اصلاح اقتصاد تنها به دست دولت نیست.

رمضان زاده سپس گفت: روحیه نا امیدی در خیلی از افراد در حال حاکم شدن است و دلیلش خودمان هستیم.ما سه راه بیشتر نداریم خانه نشین شویم، انقلاب کنیم یا اصلاح کنیم.ما انقلاب نمی کنیم و جلوی شما هم می ایستیم، اهل خانه نشینی هم نیستیم پس می ماند اصلاحات ، اصلاحات یعنی تغییر تدریجی در گذر زمان که با حرکت های آرام صورت می گیرد.

وی افزود: من گفتم وضع اقتصاد خراب است، سیاست خارجی ما اوضاع خوبی ندارد و دست مریزاد به رای شما که تورم را ده درصدی کردید.اوضاع سیاست خارجی ما رو به رو راه شد و امروز اروپایی ها از برجام ما دفاع کردند.

این فعال سیاسی همچنین گفت: ناامیدی یعنی رفتن سراغ احمدی نژاد، یعنی سراغ “مه مه و لو لو رفتن”، این دولت آینه تمام نمای ماست. ۱۸ میلیون نفر رای ندادند و اثراتش را دیدیم، در مجلس هفتم هم نتیجه اش را مشاهده کردیم.آقای صادقی گفت ۳۷۰۰ نفر بورسیه شده را می خواستند استاد شما کنند که جلوی آن ایستادند و یک عده ای هم بر کنار شدند ،اصلاحات هزینه دارد.

وی تصریح کرد: شما می خواهید انقلاب کنید؟ ما یک بار انقلاب کردیم، به ما فحش ندهید، دیگر هم انقلاب نمی کنیم؛ یادم هست روزی از مهندس بازرگان غذر خواهی کردم به او گفتم ما به شما گفتیم ترسو هستید و امروز می فهمیم اصلاحات باید تدریجی و آرام باشد.

وی درباره فراکسیون امید نیز گفت: همه کسانی که وارد کمیسیون امید شدند اصلاح طلب درجه یک نبودند یکی از کسانی که فراکسیون امید حمایت کرده آقای لاریجانی بوده است و البته من هم دوباره اگر لاریجانی نامزد شود به او رای می دهم. فراکسیون امید ۱۰۳ نفر است که درجه یک اصلاح طلب نیستند، بلکه از بین افراد موجود درآمده است و من قبول دارم که این فراکسیون در بحث استانداران و انتخاب آنها موفق نبوده است.

رمضان زاده در پایخ به اظهارات یکی از دانشجویان نیز گفت: من شهادت می دهم که اقایان خاتمی ،کروبی و موسوی نه تنها نظام را نشانه نگرفتند، بلکه اصل نظام را هم قبول دارند، من این موضوع را در پیشگاه خداوند شهادت می دهم.

وی ادامه داد: هشت سال زیر ساخت های مملکت تعطیل شد، نرخ تورم به ۴۰/. رسید. یک نفر قاضی بوده و فله ای مطبوعات را تعطیل می کرده را آوردند گذاشتند رئیس صندوق رفاه ، کسی هم اعتراض نکرد. این افرادی که امروز نگران تعطیلی کارخانه ها هستند آن روزها کجا بودند؟

رمضان زاده یادآور شد: اینکه می گویند نتیجه هشت سال دوران خاتمی ، احمدی نژاد بود خیلی عوامانه است. به گفته آقای ذوالقدر دولت احمدی نژاد نتیجه یک عملیات چند لایه و پیچیده نیروهای انقلابی بوده است. من از این نظام دفاع کرده و می کنم. حتما در مقابل نیرویی که بخواهد دوباره انقلاب کند می ایستم اما برای اصلاح شرایط هم می جنگم. برای پیشبرد اهداف کشور باید هزینه داد اما هزینه ای که عاقلانه باشد.

وی در همین راستا گفت: زمانی پیشنهادی به آقای خاتمی دادم اما ایشان گفتند حاضر نیستم به خاطر من خونی از دماغ کسی بیاید، روش ایشان این است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
510
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید