رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
 • الخميس ۸ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 14 February
  تهران لطیف
  ۵۴(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.٠٨(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۶.٠٨(in)
اوقات شرعی

به گزارش اعتماد ملی به نقل از ایسنا، «هادی» مددجویی است که هشت سال پیش در راستای اعزام زائرین حرم حضرت زینب (س) به سوریه فعالیت داشته و به دلیل بالا رفتن تعداد ثبت‌نام‌ها، جهت رفاه زائران مهمانسرایی را در سوریه اجاره و با توجه به فرسوده بودن این اقامتگاه اقدام به تعمیر آن می‌کند و جهت این امر نیز به دلیل شرایط خاص احداث بنا در خارج از کشور، هزینه‌های بسیاری را متحمل می‌شود.

مددجو بابت دو فقره پرونده فعلی خود از یکی قرض و از روی سند دیگری وام اخذ می‌کند که به دلیل سررسید زمان استیفای وام، این مبلغ توسط ضامن تسویه می‌شود، اما بعد از مرمت هتل و درست در روزهایی که این محل اقامتی آماده سرویس به زائران بوده روزهای جنگ و درگیری در این کشور عربی شروع شده و در پی حملات گروهک‌های نظامی محل  یاد شده به کلی تخریب می‌شود و این مدیر کاروان به ناچار با کوله باری از بدهی به ایران باز می‌گردد.

این مددجوی ۷۰ ساله از تاریخ ۱۳ آبان ماه سال ۹۴ به دنبال طرح شکایت از او بابت همین بدهی‌های مالی روانه زندان عادل‌آباد شیراز می‌شود و از بدو آغاز محکومیت حبس تاکنون هم در طی این دو سال حتی یک روز مرخصی نداشته است.

مشارالیه متاهل بوده و  دارای ۸ فرزند است که سرپرستی بسیاری از فرزندان او به دلیل مجرد بودن‌شان بر عهده اوست و طبق استعلام گروه تحقیق ستاد دیه این خانواده فاقد هرگونه اموال منقول و غیرمنقول برای پرداخت بدهی ۱۴۲ میلیون تومانی هستند. کمیته صلح و سازش ستاد دیه هرچند در فرآیند رسیدگی به این پرونده با برگزاری جلسات متعددی با شکات مبلغ کل بدهی را به ۱۲۵ میلیون تومان تقلیل داده است، اما بابت الباقی این فرد همچنان در حبس حضور دارد.

مشارالیه پیش از این دارای یک فقره محکومیت مالی بود که پرونده مذکور در خرداد سال ۹۴ با پرداخت ۳۰ میلیون تومان از منابع ستاد دیه استان فارس به صورت بلاعوض مختومه شده است.

نیکوکارانی که تمایل دارند در آزادی این فرد نیازمند سهیم شوند، می‌توانند با شماره تلفن ۱۵-۸۸۹۱۶۰۱۲ همیار ستاد دیه در این امر خداپسندانه باشند.

 

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
636
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید