رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 18 July
  تهران تا قسمتی ابری
  ٩١(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

photo_۲۰۱۷-۱۱-۲۲_۲۲-۴۹-۴۶
قائم مقام حزب اعتماد ملی در بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه:

چادر به اندازه کافی در میان مردم زلزله زده توزیع نشده است

به گزارش اعتماد ملی، حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا در بازدید اخیر خود از منطاق زلزله زده، گفت: چادر یکی اقلام ضروری وحیاتی است که باید در میان مردم زلزله زده توزیع شود وهنوز در برخی مناطق چادر به اندازه کافی توزیع نشده و برخی از مناطق فاقد چادر هلال احمر جمهوری اسلامی هستند.
قائم مقام حزب اعتماد ملی ضمن تسلیت و ابراز همدردی با مردم کرمانشاه اظهار کرد: مردم ایران اسلامی سخاوتمندانه در امر کمک رسانی حضور پیدا کردند و از سراسر کشور اقلام مورد نیاز را به این مناطق ارسال کردند. ما از مردم سراسر کشور، دولت محترم، ارتش جمهوری اسلامی، نیروهای سپاه هلال احمر کمیته امداد تقدیر و تشکر ویژه داریم که در سخت ترین شرایط  پای کار حضور پیدا کردند.
منتجب نیا افزود: باتوجه به شرایط موجود، باید برنامه های کمک رسانی را در چند فاز انجام داد. در مرحله اولباید کمک رسانی فوری؛ لباس و اقلام خوراکی و چادر در میان مردم آسیب دیده توزیع شود و تحویل چادر برای هر خانواده امری ضروری و حیاتی است.
این فعال سیاسیتصریح کرد: در فاز بعدی باید کانکسهایی تعبیه شود که مجهز به سرویس بهداشتی و سیستم گرمایشی باشد زیزا چادرها فاقد امکانات لازم می باشند و در فضای ازاد نمیتوان برای رفع مشکلات انان اقدام کرد.
وی به اقدامات دولت برای بازسازی مناطق اسیب دیده اشار کرد و ادامه داد: در فاز سوم بحث بازسازی منازل زلزله زده باید با برنامه ریزی جامع و کار کارشناسی شده اقدام کرد اگر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که یک منطقه روی گسل زلزله قرار گرفته است و به صلاح نیست که در این مناطق ساخت و ساز انجام شود می توانند به جایی دیگر انتقال دهند و همانند دیگر شهر های زلزله زده در کشور که تغییر مکان داده اند شهر جدیدی را احداث کنند. هزینه ها باید به شیوه ای باشد که مفید و در معرض خطر مجدد زلزله نباشد و باید ساخت و سازهای مجدد با دقت بیشتری انجام شود.
حجت الاسلام منتجب نیا به با اشاره به مشکلات مردم حادثه دیده و ضرورت رفع آنها خاطرنشان ساخت : بیکاری یکی از مسائلی است که جوانان و سرپرستان خانوارها با ان مواجهند و زلزله و همچنین بسته شدن بازارچه مرزی پرویز خان این مشکل را دوچندان کرده است و مردم و به ویژه جوانان از وضع موجود نگرانند.از دیگر مشکلات می توان به بحث بیمه و مستمری بگیران اشاره کرد که متاسفانه برخی از شهر ندان از هیچ نوع بیمه ای برخوردار نیستند و باید دولت محترم در این مور نیز اقداماتی را انجام دهد.
این فعال سیاسی به مشکل تسهیلات بانکی در مناطق زلزله زده نیز اشاره کرد وگفت: مردم از عملکرد بانکهای عامل ابراز نگرانی میکنند این یانکها وام به مردم اعطا کرده اند که باید اقساط پرداخت کنند و در شرایط موجود به مشتریان اخطار داده اند که سررسیدها را پرداخت کنند و این در حالی است که براساس مصوبه دولت محترم، به بانکها ابلاغ شده که تا مدتی به مردم این مناطق تنفس داده شود، تا مردم اسیب دیده دغدغه پرداخت قسط بانکی را نداشته باشند.
او ادامه داد: نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت می باشد برخی از اسیب دیدگان مستاجر و اجاره نشین بوده اند و در سفر به مناطق زلزله زده این عزیزان اعلام میکردند که با وجودی خانه تخریب شده است صاحبخانه از ما درخواست اجاره بها می کنند و باید در این موارد نیز تدابیری اندیشیده شود .
وی در پایان تصریح کرد: مسئله فرهنگی نیز یکی دیگر از موار ی است که باید به ان توجه ویژه شود زیرا در چنین شرایطی ناهنجاری های فرهنگی رواج پیدا می کنند و باید مراکز فرهنگی دست به کار شوند که مبادا مردم این مناطق دچار اسیب های فرهنگی شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
790
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید