رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 15 July
  تهران تا قسمتی ابری
  ٩١(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٧٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۵.٧٩(in)
اوقات شرعی

photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۸_۰۳-۳۳-۲۸-620x330

اعتماد ملی: حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی موسوی دبیر حزب اعتماد ملی و مجمع روحانیون شاخه لرستان است که در زمره فعالان سیاسی و دبیران احزاب اصلاح طلب به شمار می رود. فرمانده وی در دوران سازندگی مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و در دوران اصلاحات نیز مشاور فرهنگی استانداری لرستان را برعهده داشته است.وی در سال ۹۲و ۹۶تنها روحانی حامی دولت تدبیر وامید بوده است که سخنرانی های متعددی در حمایت از دکتر روحانی در همایش ها و نشست های حامیان دولت انجام داده و امسال نیز در حمایت از دولت ۳۴مورد سخنرانی داشته است. شورای تازه تاسیس دانا یکی از ابتکارات استاندار لرستان است که دیروز اولین جلسه این شورا در استانداری لرستان تشکیل شده است . روند تشکیل شورا و نا معلوم بودن وظایف در نظر گرفته برای فعالیت اعضای آن از جمله مباحثی است که مورد نقد و سوال موسوی از استاندار لرستان قرار گرفته است . وی در نامه ای به استاندار لرستان به شورای تازه تاسیس دانا پرداخته و آنرا نقد کرده است.

به گزارش اعتماد ملی، متن این نامه بدین شرح است :

 

جناب آقای دکنر سید موسی خادمی

سلام علیکم

توجه جنابعالی را به نکاتی چند در راستای شورای نوظهور موسوم به شورای دانا در استان لرستان جلب می کنم.امید است با مداقه و مطالعه مورد بهره برداری قرار گیرد ،از سر سوز و گداز و خیر خواهی عرض می کنم :

در قانون اساسی فصل هفتم در اصل یکصدم به موضوع شوراها پرداخته است،پس در تاسیس و تشکیل شورایی با این نام و نشان مد نظر باشد. در کتاب مفردات راغب اصفهانی آمده است :” شورا عبارت است از استخراج بهترین نظریه ها ،آقای استاندار !واقعا خروجی این شوراها بهترین نظریه هاست ؟بهترین نظریه ها ممکن نیست مگر نظر کارشناسان فن و حرفه مربوطه !بهترین نظریه ها مقدور نیست جز نظر متخصصان در رشته های مربوطه !امکان بهترین نظریه ها ،نبوده مگر اساتید علمی دانشگاهی در امور مربوطه !

به نقل از جناب تان که شورای بالادستی به نام شورای دانا در لرستان تشکیل شده است لطفا پاسخ دهید وجاهت قانونی برای این شورای بالادستی را چه مرجعی تجویز نموده است ؟

آیا شوراهایی که تا کنون بوده و هستند دانا نبوده اند ؟ وحدت را یکی از اهداف و فلسفه این شورا قلمداد کرده اید ،منظور وحدت رویه ،وحدت عمل ،وحدت در تصمیم سازی ،لطفا توضیح دهید ؟بفرمایید این شورای بنا است در چه اموری بنا است وازد عمل شود ،در امر اشتغال ،در امر تسهیلات ،در امر زیرساختی و عمرانی ،اینها هر کدام شورای متولی دارند .

آقای استاندار ،احتمال داده می شود این شورای محترم را به وجود آوردید ،آن هم گزینشی !!با حذف همراهان و حامیان دولت ،تا شما را یاری دهند و مشورت دهند که مدیران دستگاهها در سطح استان و فرمانداران شهرستان ها را به دلخواه تغییر دهید ؟!!!

جناب آقای دکتر خادمی !این کار شما موازی کاری است چون شورای تامین و شورای اشتغال و تسهیلات و شورای فرهنگ عمومی و….وجود دارد و هر کدام از این شوراها وظایف خود را می دانند و در حال انجام کار و فعالیتی هستند که قانون بر عهده آنها گذاشته است. آقای استاندار عزیز ممکن است نیت و قصد شما خیرباشد ولی این امر دستاویزی است برای بعضی ها که بهره برداری کنند.

مشکل توسعه استان فقدان و نبود شورای دانا نبوده و نیست بلکه عدم همراهی و کارشکنی خیلی هاست که با دولت همراهی و همکاری نکرده و نمی کنند لذا باید شما هنرتان را نشان بدهید و یک عزم جدی نسبت به استان و توسعه نیافتگی آن به وجود بیاورید و این آقایان با شما همراهی نمایند . در پایان برای توفیقتان در جهت توسعه متوازن و پایدار استان از درگاه احدیت خواستار و دعایتان می کنم و اگر خواهان مشورت بودید به خاطر استان در خدمت هستیم .

سید مهدی موسوی

 

منبع: بلوطستان

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
787
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید