رفتن به بالا

پایگاه رسمی اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
 • الخميس ۵ رجب ۱۴۳۹
 • 2018 Thursday 22 March
  تهران لطیف
  ۵٠(°F)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.٩٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٧(in)
اوقات شرعی

به گزارش اعتماد ملی به نقل از ایسنا، نادر قاضی پور سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) گزارش این کمیسیون درباره نحوه اجرای قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ را قرائت کرد.

این گزارش در راستای ماده ۴۴ و تبصره ۱ ماده ۴۹ آیین نامه داخلی مجلس در پنج فصل تهیه شده است که در آن روند خصوصی سازی از سال ۸۰ تا سال ۹۵ را مورد بررسی قرار داده است.

عناوین پنج فصل این گزارش شامل برخی محورهای حائز اهمیت در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، تکالیف باقیمانده از قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، نگاه اجمالی به گزارشات نظارتی حوزه اصل ۴۴، واگذاری‌ها و در نهایت جمع بندی است.

این گزارش در جمع بندی نهایی به این موضوع اشاره کرده که  اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به واگذاری‌ها منحصر نشده است. به طوری که نه تنها کشور بر نیل به اهداف خصوصی سازی موفق نبوده که در برخی موارد خلاف سیاست‌های کلی گام برداشته است. لذا ضروری است که به مقوله اصلاح ساختار شرکت‌ها و آماده سازی آنها قبل از واگذاری توجه بیشتری شود. همچنین سیاست گذاران و دست اندرکاران اجرای اصل ۴۴ تدابیر لازم و ضمانت اجرایی را برای هماهنگی و همراهی دستگاه‌ها و شرکت‌های مادر تخصصی اتخاذ کنند.

ادامه دارد…

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
307
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید