رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
 • الأحد ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 16 December
  تهران لطیف
  ۴١(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٢٨(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٢٨(in)
اوقات شرعی

منتجب-نیا-e1470741170252

اعتماد ملی: رسول منتجب نيا قائم مقام حزب اعتماد ملي و از زمره اصلاح طلبان حامي دولت روحاني است که در ۴ سال گذشته هم تمام قد از دولت تدبير و اميد دفاع کرده است.

اين روحاني اصلاح طلب در گفتگوي اختصاصي با مستقل در خصوص شايعات پيرامون تغيير و ترميم کابينه دوازدهم اظهار داشت:

به نظر من فشار آوردن بر شخص رئيس جمهور درباره تغييرات احتمالي در دولت آينده اصلاً کار درستي نيست. افراد خارج از دولت چون اشرافي به ارزيابي دقيق از عملکرد وزراء ندارند نمي‌توانند اظهارات کارشناسانه‌اي داشته باشند. تنها شخصي که صلاحيت اين ارزيابي را دارد به اعتقاد من شخص رئيس جمهور است.

گمانه زني‌هاي چهره‌هاي شناخته شده اصلاحات و برخي از احزاب اصلاح طلب مبني برترميم کابينه به نوعي تعيين تکليف کردن براي منتخب ملت در۲۹ ارديبهشت است.

منتجب نيا در بخشي ديگر از اين گفتگو خاطر نشان کرد: رئيس جمهور نماد مطالبات ملي است و به لحاظ رأيي که از مردم گرفته است بيش از هرکس ديگر در مقابل مردم مسئول و پاسخگوست. من واقعاً متعجبم که برخي از اصلاح طلبان بدون در نظر گرفتن دغدغه‌هاي روحاني مرتب در بوق و کرنا مي‌کنند که ۵۰ يا۶۰ درصد کابينه بايد عوض شود. ما اصلاح طلبان حامي روحاني از هر تصميم روحاني درخصوص ابقا يا ترميم کابينه حمايت خواهيم کرد.

اصلاح طلب واقعي کسي است که بخواهد زمينه سازي براي تحقق جامعه مدني نمايد، نه اينکه فکر کند حالا که روحاني رأي آورده است حتماً بايد مهره‌هاي مورد نظر اين حزب يا آن حزب را در کابينه بگمارد.

نفر دوم حزب اعتماد ملي در ادامه اظهار داشت: مردمي که در ۲۹ ارديبهشت به روحاني رأي دادند برتحقق آرمان‌هاي جنبش اصلاح طلبي تأکيد دارند و پيام رأي ۲۴ ميليوني اين نيست که فلان آقا بيايد وزير شود. ما قاطعانه اعلام مي‌کنيم نه کسي را به روحاني براي پستي به عنوان وزير معرفي مي‌کنيم و نه فشار روي روحاني براي تغيير و تحول در دولت را منطقي مي‌دانيم. روحاني با شجاعت بي نظيري که در ۴ سال گذشته از خويش نشان داده به مراتب از اصلاح طلبان در مشي دموکراسي خواهي و تحول خواهي پيشگام تر است. هرچند که روحاني درسال ۹۲ از جرگه اصول‌گرايي به سمت اصلاح طلبان آمد، مأموريت براي اجرايي کردن تفکرات اصلاح طلبي از شاخص‌هاي مهم عملکرد مثبت روحاني در دوره اول است. اعتماد مجدد مردم به رئيس جمهور مستقر عليرغم تمام جوسازي‌ها و تخريب‌هاي گسترده ۴ سال و به‌ويژه ايام تبليغات انتخابات حاکي از تدبير و شجاعت وي است.

منتجب نيا در خصوص سهم خواهي برخي از احزاب اصلاح طلب از رئيس جمهور گفت: سهم خواهي به بهانه اينکه در کمپين انتخاباتي رييس جمهور بوده‌ايم، هرگز مقبول ميليون‌ها رأي دهنده به روحاني نخواهد بود. ۲۴ ميليون رأي به رئيس جمهور مستقر دادند تا جامعه به عقب برنگردد نه اينکه مهره‌هاي حزب من يا جريان سياسي من به پست وزارت برسند! من هرگز معتقد نيستم که کابينه شرکت سهامي است. افراد شاخص برخي از احزاب شناخته شده اصلاح طلب در آستانه رأي اعتماد وزرا به وادي سهم خواهي افتاده‌اند، از اين اتفاق احساس خوبي ندارم زيرا بروز اين رفتارها باعث رويگرداني مردم از احزاب و چهره‌هاي شاخص اصلاح طلب مي‌گردد. بايد به چهره‌هاي سهم خواه متذکر شد که مردم انتظار دارند جامعه در ۴ سال آينده به سمت وسوي تعالي پيش رود ولي برخي آقايان فقط به فکرخويش و حزب متبوع شان هستند. سهم خواهي باعث مي‌شود دولت دوازدهم در بن بست‌ها و چالش‌هاي پيش‌بيني نشده گرفتار گردد. فاتحان ۲۹ ارديبهشت نگاه ملي دارند و براساس محوريت مطالبات آزادي‌خواهي به تعالي ميهن چشم دوخته‌اند. درحاليکه برخي جريانات سهم خواه اصلاح طلب فقط به پست‌هاي دولت آينده چشم دوخته‌اند. متأسفانه اين تناقض‌ها باعث مي گردد باور افکار عمومي به اصلاح طلبان سست گردد.

منبع: روزنامه مستقل

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
576
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید