رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
 • الأحد ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 16 December
  تهران لطیف
  ۴١(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٢٨(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٢٨(in)
اوقات شرعی

7e05f4e9-9fa9-4fe1-9104-2456bb44ec4d

حجه‌الاسلام والمسلمین دکتر رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی که به دعوت روزنامه مستقل به بیست وسومین دوره نمایشگاه مطبوعات آمده بود پس از بازدید مفصل از بخش‌های مختلف نمایشگاه در نشست عصرانه تالار شماره ۲ گفتگو با عنوان رسانه و وفاق ملی درجامعه مدنی سخنان مفصلی ایراد کرد. وی در انتهای مراسم به سؤالات شرکت کنندگان در این نشست پاسخ گفت.

منتجب نیا اظهار داشت: رسانه سنگ بنای جامعه مدنی است. تحقق وفاق و همگرایی تمام اقشار و آحاد مختلف جامعه در پرتو نقش ممتاز و بی‌بدیل رسانه میسر است.

در جامعه‌ای که به دنبال دموکراسی هستیم نمی‌توانیم بی­نیاز از رسانه باشیم. رسانه باید باشد که به­عنوان دیده­بان بر عملکرد مدیران نظارت داشته باشد. و باید حضور مقتدر داشته باشد تا اطلاع رسانی شفاف منجر به افزایش ضریب اعتماد مردم به حکومت باشد. همچنین رسانه­ها باید در متن جامعه باشند تا زمینه تفاهم حداکثری جامعه تحقق پذیرد.

دکتر منتجب نیا درباره ضرورت آزادی بیان گفت: هیچ قدرتی حق ندارد برای مطبوعات آزاد و مستقل ایجاد محدودیت نماید. اگر در جامعه‌ای مطبوعات محدود شد و تحت کنترل صاحبان قدرت قرار گرفت، و نتوانست به نقد شفاف مدیران عالی جامعه مبادرت ورزد قطعاً فساد به­وجود می‌آید.

مطبوعات در جامعه مدنی مقوم پایه‌های دموکراسی هستند. آموزه‌های امام و رهبری برمبنای وفاق همه گروه­های جامعه است. وقتی جامعه مدنی شکل نگیرد، ما شاهد گسست دولت و ملت خواهیم بود. به جرات می­گویم جامعه آرمان­خواه نمی­تواند عاری از رسانه‌های دلسوز و نقاد باشد. وی در بخش پایانی سخنانش از مقامات قضایی کشورخواست هرگز با پدیده توقیف به مصاف مطبوعات نروند و باصراحت خاطرنشان کرد رسانه عامل مصون سازی و واکسینه شدن جامعه از انواع و اقسام فسادهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پاسخ به سوالی پیرامون عدم شرکت برخی از روزنامه‌های اصلاح طلب در این نمایشگاه گفت:

در سال­های گذشته و به­ویژه سال قبل برخی از روزنامه‌های افراطی به منظور مخالفت با برجام و به منظور ایجاد تنگنا برای دولت اقدام به تحریم نمایشگاه کردند. متاسفانه امسال نیز برخی از روزنامه‌های سرشناس اصلاح طلب از حضور در نمایشگاه امتناع ورزیدند که این عدم شرکت یا به قول سؤال کننده محترم تحریم نمایشگاه مطبوعات کار درستی نیست. این روزنامه‌های محترم اگر با وزارت ارشاد اختلاف سلیقه با این وزارتخانه بر سر نحوه اعطای یارانه‌های مطبوعاتی داشتند باید با مذاکره این مشکل را حل می‌کردند. چون هیچ کس در درون مجموعه اصلاح طلبی با نفس نمایشگاه مطبوعات مخالف نیست بلکه نمایشگاه ضیافتی است که امکان گفتگوی مردم با صاحبان رسانه را فراهم می‌سازد.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
576
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید