رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 18 July
  تهران لطیف
  ٩۵(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

AA49167
رئیس شاخه بانوان حزب اعتماد ملی:

پایه توسعه کشور مشارکت سیاسی زنان است

اعتماد ملی: یک فعال حوزه زنان در خصوص سهمیه ۳۰ درصدی توضیح داد: زنان در این دوران حاضر به سطحی از ارتقا، فرهیختگی، تحصیلات و تجربه رسیدند که می‌توانند این سهمیه ۳۰ درصد را به طور حداقلی پوشش دهند و با فراهم شدن زیرساخت‌ها در تلاش هستیم که این سهمیه به ۵۰ درصد افزایش پیدا کند اما متاسفانه برخی از این اتفاق استقبال نمی‌کنند؛ این موضوع سرخوردگی‌هایی در قشر زنان به ویژه دختران جوان ایجاد می‌کند.

سمیه طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار شفقنا درباره حضور زنان در حزب اعتماد ملی گفت: در حزب اعتماد ملی تلاش بر این است که به جایگاه و حضور زنان توجه ویژه‌ای شود؛ به هر حال اگر که ما بخواهیم توسعه پایدار داشته باشیم، پایه این توسعه، کادرسازی در داخل احزاب و مشارکت سیاسی زنان است تا اینکه بتوانند با ورود به بدنه دولت، برای سرنوشت زنان تصمیم سازی کنند.
او عنوان کرد: بر این اساس در حزب اعتماد ملی تعداد قابل توجهی از خانم‌ها در شورای مرکزی حضور دارند و شاخه بانوان هم در سال های اخیر عضوگیری‌های خوبی داشته است. امیدواریم که در آینده شاهد شکوفایی استعدادها و مشارکت بیشتر آنها در مناسبات مختلف باشیم.

این فعال حوزه زنان در خصوص سهمیه ۳۰ درصدی توضیح داد: زنان در این دوران حاضر به سطحی از ارتقا، فرهیختگی، تحصیلات و تجربه رسیدند که می‌توانند این سهمیه ۳۰ درصد را به طور حداقلی پوشش دهند و با فراهم شدن زیرساخت‌ها در تلاش هستیم که این سهمیه به ۵۰ درصد افزایش پیدا کند اما متاسفانه برخی از این اتفاق استقبال نمی‌کنند؛ این موضوع سرخوردگی‌هایی در قشر زنان به ویژه دختران جوان ایجاد می‌کند.
طهماسبی در پایان اشاره کرد: امیدواریم فضای سیاسی و اجتماعی به نفع زنان بازتر از پیش شود تا ما شاهد حضور زنان در شورای های عالی، مجمع تشخیص مصلحت، در وزارتخانه ها و استانداری‌ها باشیم که در حال حاضر متأسفانه جایشان در این مناصب خالی است چون توانمندی زنان کمتر از آقایانی نیست که در این مناصب قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
790
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید