رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
 • الأحد ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 16 December
  تهران لطیف
  ۴١(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٢٨(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٢٨(in)
اوقات شرعی

3e00991d-fd11-4b6c-86bc-e291cecb3f6b

نماینده مردم تهران گفت: با ارائه جزییات از آقای اردکانیان خواستیم موضوع تملک شرکتهای توزیعی به آستان قدس را پیگیری و مانع آن شود.

اعتماد ملی: الیاس حضرتی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی انرژی امروز درباره واگذاری برخی شرکتهای حوزه برق به آستان قدس رضوی که در جلسه با رضا اردکانیان، وزیر نیرو پیش از رای اعتماد مطرح کرده بود، گفت: یکی از موارد نگران کننده در حوزه وزارت نیرو به ویژه بخش برق آن، شرکت های توزیعی است که آستان قدس به دنبال تملک آن بوده است.

برنامه تملک شرکت های توزیعی توسط آستان قدس پیش از دولت یازدهم رقم خورده است

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه افزود:از قدیم و پیش از دولت یازدهم برنامه هایی در این زمینه بوده است که الان میان زمین و آسمان است و هر لحظه ممکن است تمام شود و همین خود مصیبتی است و ما این مساله را با آقای اردکانیان مطرح کردیم که به موضوع توجه داشته باشد. جزییات این شرکت ها را در اختیار داریم و درباره آنها به وزیر نیرو گوشزد کرده ایم و قرار است آقای ادکانیان برای جلوگیری از این تملک موضوع را پیگیری کند.

نماینده مردم تهران با اشاره به این جلسه، ابعاد دیگر مورد بحث با اردکانیان را مطرح کرد و گفت: در جلسه مذکور ما به مشکلات موجود در وزارت نیرو چه در حوزه برق و چه در حوزه آب اشاره کردیم. در حوزه برق که کمتر مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود ما مشکلاتش را به وزیر نیرو اعلام کردیم.

تولید و توزیع برق به صرفه  نیست

وی در ادامه افزود: یکی از این موارد بحران قیمت است. اقتصادی و به صرفه نبودن تولید و توزیع برق دغدغه ای است که در وزارت نیرو همیشه وجود داشته است. آنچه برای تولید برق تا مرحله توزیع هزینه می شود برابر ۹۵ تومان است اما در زمان عرضه آن را به رقم ۶۵ تومان در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه این ما به التفاوت ۳۰ تومانی در مقدار بالای عرضه مشکل ساز می شود، تاکید کرد: در رقم بالا مابه التفاوت حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان برای کشور است. بر همین اساس است که در این زمینه دولت با کسری روبرو می شود.

بدهی وزارت نیرو مشکل اساسی این وزارتخانه

وی در ادامه افزود: مساله بعدی بدهی های وزارت نیرو است که ما در این زمینه و برای برنامه ریزی برای جبران آن با آقای اردکانیان گفتگوهایی انجام دادیم.

حضرتی در پایان گفت: پوسیدگی سیستم برق رسانی و استهلاک بالای دستگاه های مربوطه موضوع مهم دیگری است که وزیر نیرو باید به دنبال ارتقای کیفی آن باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
576
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید