رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۷ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 10 July
  تهران Mostly Cloudy
  ٨٢(°F)
  وزش باد ١۴(mph)
  فشار ٢۵.٧۴(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۵.٧۴(in)
اوقات شرعی

28833_952
مصطفي سوادکوهي رئيس خانه احزاب استان مازندران:

دولت تدبير و اميد در چينش کابينه، منافع مردم و مصالح کشور را در نظر بگيرد

وزراي دولت يازدهم در مجموع عملکرد قابل دفاعي دارند و البته اين حق شخص رييس دولت است که تصميم بر ادامه يا پايان همکاري با وزيري داشته باشد. سوادکوهي با اشاره به شدت وضعف در کار وزرا، گفت جهانگيري معاون اول و ظريف وزير امور خارجه، برجسته ترين مردان روحاني بودند و هم در انجام وظايف تخصصي خود و هم نوع تعاملي که با ساير بخش هاي دولت و خارج از دولت داشتند بسيار موفق بودند و اتفاقا بخش زيادي از محبوبيت دولت نيز بخاطر اين دو بزرگوار بود.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از تیتر امروز، مصطفي سوادکوهي رييس خانه احزاب استان مازندران و مسئول حزب اعتماد ملی استان مازندران در گفتگو با خبرنگار تيتر هفته در پاسخ به سوالي در خصوص ارزيابي عملکرد دولت و وزراي کابينه به خبرنگار ما گفت: وقتي حرف از کابينه مي زنيم خود رييس جمهور را نيز شامل مي شود چون ايشان هم  عضو کابينه و رييس دولت هستند.
در يک ارزيابي کلي و با در نظر داشتن اين نکته که دولت يازدهم ميراث دار تباهي ها و خرابکاري هاي دولت احمدي نژاد از رکود، تورم ۴۵درصدي و تنش با دنيا بود به نظر من کابينه و رييس جمهوري عملکرد بسيار خوبي داشتند و اين ارزيابي تنها نظر شخص من نيست بلکه ديدگاه اکثريت مردم است و همه شاهد بوديم عليرغم تخريب هاي سازماندهي شده و حملات هماهنگي که عليه دولت يازدهم  صورت مي گرفت، مردم در انتخابات ۲۹ ارديبهشت اين اعلان رضايت را با صداي رسا گفتند به شکلي که حضور حماسي مردم، هم مهري بر دهان دشمنان و بدخواهان اين ملت هوشيار و ولايتمدار کوبيد و هم به افرادي که در مناظره ها به دنبال تسويه حساب هاي شخصي و جناحي بودند و مردم را تقسيم به اين درصد و آن درصد کرده بودند گوشزد کرد که هنوز، اکثريت مردم از عملکرد دولت رضايت دارند.
دبير شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات در خصوص ارزيابي وزراي کابينه اول تدبير و اميد به خبرنگار ما گفت وزراي دولت يازدهم در مجموع  عملکرد قابل دفاعي دارند و البته اين حق شخص رييس دولت است که تصميم بر ادامه يا پايان همکاري با وزيري داشته باشد. سوادکوهي با اشاره به شدت وضعف در کار وزرا، گفت جهانگيري معاون اول و  ظريف وزير امور خارجه، برجسته ترين مردان روحاني بودند و هم در انجام وظايف تخصصي خود و هم نوع تعاملي که با ساير بخش هاي دولت و خارج از دولت داشتند بسيار موفق بودند و اتفاقا بخش زيادي از محبوبيت دولت نيز بخاطر اين دو بزرگوار بود.
سپس زنگنه وزير نفت و قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت و همچنين صالحي اميري قرار دارند که وزير مازندراني دولت تدبير و اميد هرچند ديرتر از بقيه سکان وزارت را در دست گرفت اما در همين مدت کوتاه خوش درخشيد و به نظر من اين افراد کارنامه بسيار خوبي داشتند و مي توانند در کابينه دوازدهم نيز کاروان تدبير و اميد را همراهي کنند.
دبير حزب اعتماد ملي در خصوص مطالبات اصلاح طلبان در بستن کابينه دولت دوازدهم خاطرنشان کرد اصلاحات به قول اسحاق جهانگيري يک جريان ريشه دار انقلابي است و در همه صحنه ها، مصالح کلان اسلام و انقلاب را مي بيند و بر همين اساس بود که درسال ۹۲ از روحاني حمايت کرد بدون اينکه سهمي طلب کند. در چهار سال گذشته و به رغم اينکه برخي جريان ها و رسانه ها هرماه، چندبار خبر جدايي اصلاح طلبان از دولت و قصدشان براي معرفي کانديدا در انتخابات رياست جمهوري مي دادند اما شاهد بوديم که تمام جريان اصلاح طلب تمام قد از دکتر حسن روحاني حمايت کردند و اين حمايت نقش موثري در آراي بالاي ايشان داشت.
سوادکوهي افزود اين جريان به اين جمعبندي رسيد که در شرايط فعلي،  استمرار عقلانيت و اعتدال، ضامن تقويت بنيان هاي نظام است و به اين دليل از انتخاب مجدد دکتر روحاني دفاع کردند، دفاعي که اتفاقا همسو با ديدگاه اکثريت مردم هم بود و به انتخاب مجدد ايشان انجاميد و اين حمايت ابدا با هدف سهم خواهي صورت نگرفته است.
عضو شوراي مرکزي مجمع روحانيون مبارز تصريح کرد: تنها انتظار ما از رييس دولت تدبير و اميد اين است که در بستن کابينه، منافع مردم و مصالح کشور را در نظر بگيرند و از حضور کسانيکه در جبهه مقابل بودند در ترکيب کابينه پرهيز کنند چون اين کار مي تواند دهن کجي به راي و اراده اکثريت مردم تلقي شود.
اين فعال سياسي  در خصوص پيش بيني تحرکات مخالفان دولت در چهارسال آتي گفت مخالفان دولت تا امروز نشان دادند کوتاه نمي آيند وگاه هر روز و به شيوه هاي ناجوانمردانه، حملات متعددي عليه دولت تدارک مي بينند.
حجم حملات و سازماندهي آن به شکلي است که انسان حسن نيتي در اين تخريب ها نمي بيند و من تعجب ميکنم که در برخي ازين تخريب ها، بخاطر عجله اي که کردند و اشتياقي که براي تضعيف دولت از خود نشان دادند ديديم که  خودزني کردند و گل به خودي هم زدند.
اما نکته اي را براي خودم و دوستان دلواپس تکرار مي کنم و آن، اين است که هيچ امري به اندازه وحدت موجبات تقويت نظام را فراهم نمي سازد و هيچ چيز به اندازه تفرقه و تخريب جناح هاي درون نظام، دشمنان قسم خورده ما را شاد و راضي نمي کند. اندکي فکر کنيم و ببينيم اگر خواهان نظام جمهوري اسلامي هستيم و تابع راستين ولايت، قطعا نبايد کاري کنيم که خودمان را تضعيف و دشمنان را شاد کنيم.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
782
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید