رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 18 July
  تهران لطیف
  ٩٣(°F)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

2268eeeb-cb47-44b3-bc98-921462d0dbe4

برای واکسینه کردن اصلاح طلبی از این مرض کشنده لازم است آن دسته از اصلاح طلبان که سالهاست به لابی های قدرت و ثروت متصل هستند، ابتدا به خود استراحت داده و بازنشست شوند و سپس در اقدامی شجاعانه، زمینه ی رقابت سالم بین فرزندان خود و سایر جوانان این مرز و بوم را با «حمایت ویژه نکردن» از فرزندان خود فراهم کنند.

به گزارش اعتماد ملی، یاسر شعبانی فر جانشین رییس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی استان کردستان نوشت:
هر کسی ادعا کند حمیدرضا عارف بدون توانایی خودش و فقط با تکیه بر پدرش کار انجام داده، من حاضرم در هر رشته ای با او مسابقه بدهم./ من با بضاعت خودم MTN را آوردم./ مگر در همه جای دنیا آدمهای کوچک در سن ۲۰-۱۹ سالگی کار بزرگ نکردند؟/ آن کسی که توانایی دارد و به جایی رسیده، حتما استعدادهایی داشته و این استعداد من ناشی از ژنی است که از پدر و مادرم به من رسیده، بالاخره این خون می آید و می رسد هر کسی که نمی تواند ادها کند که اصل و نسب دار است./ من در سن ۲۴ سالگی شرکتی را به ایران آوردم که به ذهن هیچ کس نمی رسید./
حمید رضا عارف

اهمیتی ندارد که چند میلیون پسر و دختر جوان در بهبهان و بیجار و زابل و لار و مغان و صحنه و مهران و کوهدشت و حلب و چادگان و اردکان و خوی و آق قلا و کلات و ملایر و ابهر و بویین زهرا و سایر شهرهای بزرگ و کوچک کشور از حمید رضا عارف با استعداد تر هستند.
اصلا اهمیتی ندارد که برخی آقازاده های اصلاح طلب با توان و لیاقت خودشان سهم خود را از سفره ی انقلاب برداشته اند و یا به لطف پدرانشان.
اصلا اهمیتی ندارد که جوان های ۲۵ساله ی ما از همدیگر ۱۰هزار تومان پول تو جیبی قرض میگیرند و حمیدرضا عارف در همان سن پای شرکتی را به ایران باز میکند که هیچ کس نمیشناختش، اصلا هم اهمیت ندارد که آیا از رانت اطلاعاتی و اخبار درجه ی اول استفاده کرده یا نکرده!
اصلا اهمیتی ندارد که برخی جوانان نخبه دانشگاه صنعتی شریف و خواجه نصیر و امیرکبیر و تهران و شهید بهشتی و سایر دانشگاههای کشور برای امرار معاششان و تامین خرج تحصیلشان در پارک ها بلال میفروشند.
اصلا اهمیتی ندارد دانشجوی ترم اول دکترا را در پوسترهای تبلیغاتی دکتر خطاب کنند و به مجلسش بفرستند و دهها و صدها دانشجوی دکترای دیگر ساعتها و روزها به امید گرفتن چند واحد تدریس در یک دانشگاه وقت خود را تلف کنند.
اصلا اهمیتی ندارد که همان دانشجوی ترم اول دکترا سر از مجلس دربیاورد و یک دانشجوی دکترای دیگر در کردستان کولبری کند و احتمالا مرگ هم در کمینش باشد.
اصلا اهمیتی ندارد که سهم فلان جانباز شیمیایی، فلان مجروح موجی، آن یکی که بینایی اش را از دست داده و یا دیگری که هر دو پایش قطع است از سفره ی انقلاب زیاد است و یا برخی آقایان و فرزندانشان! دنبال مسابقه هم نیستیم و اصلا هم قصد نداریم حمیدرضا عارف را به مسابقه ی کولبری در کوههای صعب العبور غرب کشور دعوت کنیم…
شاید حمیدرضا عارف حقیقتا از هیچ امتیاز ویژه ای استفاده نکرده و از پتانسیل آقازادگی اش هیچ بهره ای نبرده است. اما معتقدم اینها هیچکدام نباید برای نسل جوان موضعیت داشته باشد. زیرا مهم (چَشمِ) جامعه است که ویژه خواری ها و رانت ها و تضاد طبقاتی و…را میبیند.
آنچه باید مهم باشد شکستن شبکه های الیگارشی احیانا(!!!) موجود و از هم گسیختگی کامل باندهای قدرت و ثروت شکل گرفته در میان آقاها و آقازاده های اصلاح طلب و اصولگراست.
به عنوان یک اصلاح طلب تلاش برخی آقازاده هارا برای برداشتن سهم پدرشان،مادرشان،خودشان،بچه هایشان،نوه و نتیجه و ندیده و هفت نسل دیگرشان از سفره ی انقلاب و اصلاح طلبی را زنگِ خطر و به مثابه آغازی بر پایان جنبش اصلاح طلبی در ایران میفهمم.
برای واکسینه کردن اصلاح طلبی از این مرض کشنده لازم است آن دسته از اصلاح طلبان که سالهاست به لابی های قدرت و ثروت متصل هستند، ابتدا به خود استراحت داده و بازنشست شوند و سپس در اقدامی شجاعانه، زمینه ی رقابت سالم بین فرزندان خود و سایر جوانان این مرز و بوم را با « حمایت ویژه نکردن » از فرزندان خود فراهم کنند.
تا زمانی که نیرویِ کارِ ذهنیِ جوانان اصلاح طلب از سَمتِ السابقونِ این جنبش بیش از پیش به رسمیت شناخته نشود، یکی از اصلی ترین مسائل فکری جوانان میهنمان این خواهد بود که چرا خون و ژن والدین ما مثل خون و ژن پدر و مادر حمیدرضا عارف ها و فاطمه حسینی ها نیست؟!
اساسا وجود شبکه های الیگارشی در هر جامعه و در میان قائلان به هر تفکری خطرناک است اما شکل گرفتن این مساله در درون جنبش اصلاح طلبی که داعیه دار نگاه حرفه ای به سیاست و نگرش علمی به جامعه است به مانند غده ی سرطانی می باشد. با تزریق خون تازه و به رسمیت شناختنِ دیگران و ایجاد فرصت های برابر برای بروز استعدادها می توان اصلاحات را از شرِّ این غده ی سرطانی نجات دهد.

جوانان اصلاح طلب از آنجایی که فعالیتشان همواره با خطر هزینه دادن همراه بوده، به خوبی در فضای سیاسی رشد کرده اند و با توجه به تجربه کردن بحران ها و خطرها، قائدتا اگر تحت آموزش قرار بگیرند می توانند آینده ی این مملکت را به خوبی بسازند.
بهتر است تا قبل از تکمیل حلقه های الیناسیون و از خود بیگانگی در متولدین دهه های ۶۰و ۷۰ که احتمالا بخش فربهی از سرمایه ی اجتماعی اصلاح طلبان را تشکیل میدهد، اقدامات لازم برای ترمیم دیوار تَرَک برداشته ی اعتماد صورت گیرد و گرنه مبارزه ی نسل های‌‌ آینده تلاش برای به زیر کشاندن اصلاح‌ طلب نمایانی خواهد بود که هیچ برتری بر فرزندان این سرزمین ندارد جز آنکه عامل وراثتی و قرار گرفتن‌ در یک‌ شبکه ی الیگارشی باعث رشدشان شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
790
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید