رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی اعتماد ملی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 15 July
  تهران Mostly Cloudy
  ٨٨(°F)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٧٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۵.٧٩(in)
اوقات شرعی

img-20161212-wa0001
فرماندار مشهد در دیدار با اعضای حزب اعتماد ملی خراسان رضوی

وجود احزاب و گروههای سیاسی در جامعه ضروری است

جوادی حصار:تلاش و هدف ما در قالب کار حزبی بسترسازی برای تعیین سرنوشت چه در حوزه گزینشگری و چه در حوزه گزینش شدن است.

محمد رحیم نوروزیان روز دوشنبه در دیدار با اعضای شورای مرکزی و شاخه فرهنگیان حزب اعتماد ملی خراسان رضوی در مشهد گفت:مطابق داده ها و نتایج طرح پایش سرمایه اجتماعی در سال ۱۳۹۳ که توسط وزارت کشور انجام شد مردم ایران به شدت به احزاب بی اعتماد هستند.
به گزارش اعتماد ملی و به نقل از هدهدنیوزوی ادامه داد: این در حالی است که وجود احزاب و گروههای سیاسی در جامعه ضروری است و تنوع احزاب سیاسی را در کشور می توان مصداق فرمایش پیامبر اکرم (ص) دانست که اختلاف امت خود را رحمت می دانستند.
فرماندار مشهد گفت: احزاب و گروههای سیاسی در ایران فراز و فرود زیادی را تجربه کرده اند اما هیچوقت شرایط مطلوب برایشان محقق نشده که شاید یکی ازدلایل مهم آن باشد که احزاب متناسب با شرایط کشور شکل نگرفته اند و نمی گیرند.
او افزود: کشور ما در کار حزبی از غرب کپی برداری کرده در حالی که ساختار احزاب غربی متناسب با شرایط خودشان ایجاد شده است. از طرفی اکثر احزاب ایرانی دولت ساخته بوده اند و از دل یا حواشی دولتها به وجود آمده اند که این هم از دیگر مشکلات است.
نوروزیان ادامه داد: از مشکلات کار حزبی در ایران این است که علاوه بر اینکه کار حزبی و جمعی را بلد نیستیم افراد و آدمهایمان را هم آموزش حزبی و سیاسی مناسب نداده ایم در حالی که یکی از وظایف اصلی احزاب آموزش اعضا و جامعه است.
وی گفت: درست است که خطرپذیری کار حزبی در کشور ما بالاست اما هنر هم در این است که بتوان در شرایط سخت کار کرد و هوشمندی یک نیروی سیاسی به این است که بتواند فعالیتهایش را اولویت بندی کند و به سمت اهداف مورد نظر خود پیش برود.
فرماندار مشهد افزود: حزب در هر نظام سیاسی جزیی از آن نظام است در حالی که در ایران گاه بین فعالیت عنصر حزبی و حفظ اصل نظام تقابل صورت می گیرد که اشتباه است.
وی ادامه داد: برخی از گروهها و افراد سیاسی سعی می کنند سطح توقعات را از دولت تدبیر و امید خیلی بالا ببرند اما باید شرایط و موقعیت کنونی دولت را دید و متناسب با آن توقع داشت.
نوروزیان گفت: در زمینه سیاسی اولویت اول ما باید برگزاری صحیح و درست انتخابات باشد و پیش بینی من این است که رای حداکثری آقای روحانی در دور بعد بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.
وی افزود: یکی از نقدهای وارده به اصلاح طلبان این است که تمرکز خود را بیشتر بر روی محیط نخبگان و دانشگاهی گذاشته و گاه از توده مردم غافل شده اند.
فرماندار مشهد در ادامه به طرح نحوه مدیریت کلانشهر مشهد نیز اشاره و بیان کرد: امروز نمی توان با ساختارهای ۸۰ سال گذشته چنین کلانشهری را اداره کرد بلکه باید به سمت طراحی ساختارهای متناسب و جلب مشارکت مردم و تشکلهای مردم نهاد در حوزه های مختلف رفت.
رئیس شورای مرکزی حزب اعتماد ملی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: تلاش و هدف ما در قالب کار حزبی بسترسازی برای تعیین سرنوشت چه در حوزه گزینشگری و چه در حوزه گزینش شدن است.
محمدصادق جوادی حصار افزود: کمک به رشد و توسعه پایدار جز با مشارکت موثر مردم صورت نمی گیرد و تنها روش عقلانی و تجربه شده بشری هم مشارکت در کار حزبی است.
وی گفت: در کار حزبی به حکم روایتی که می فرماید ‘دوستترین برادرانم به من کسانی اند که عیوبم را به من هدیه کنند’ به گفتمان انتقادی پایبند هستیم زیرا گمان می کنیم پایبندی به این گفتمان موجب رشد می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
787
روز گذشته
انتخابات ۹۶

خبرنگار ما شوید