پیام مهم رؤسای شاخه ها و کمیته های حزب اعتماد ملی:

در کنگره غیر قانونی شرکت نمی کنیم

در پی انتشار نامه حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا مبنی بر عدم حضور در کنگره ی غیر قانونی حزب اعتماد ملی، شاخه ها و کمیته ها نیز رسما عدم حضور خود را اعلام کردند.
به گزارش اعتماد ملی، متن کامل این بیانیه به‌شرح ذیل است:

پس از ماه ها تلاش و مقاومت در مقابل جریان تمامیت خواه که مسبب انحراف بزرگی در حزب اعتماد ملی شد و پس از ایستادگی در مقابل تخلفات آشکار برای جلوگیری از انحراف حزب، خدای را شاکریم که از درستی و حقانیت راهی که در آن قرار گرفته ایم آگاهیم و تلاش ما در جهت ارتقا و اعتلای تحزب در کشور بوده است. هر چند که در این مسیر نا ملایمتی های بسیار و بی اخلاقی های متعدد را دیدیم اما از پیگیری اهداف به حق و قانونی کوتاه نیامدیم.
انتشار نامه ی عدم حضور حجت الاسلام والمسلمین منتجب نیا در کنگره حزب اعتماد ملی نشانه ی آن است که حتی قانون نیز نمی تواند مانع تخلفات متعدد تشکیلاتی باشد چرا که وزارت کشور نیز جریان ضد قانون و اساسنامه را به عنوان برگزار کننده ی کنگره معرفی کرده است.
امروز بر این باوریم که برخی از افراد در حزب اعتماد ملی رسما از مرامنامه ی حزب عبور کرده اند و از اهداف و نقشه راهی که در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد نیز بسیار دور شده اند و مدیریت آن به دست کسانی قرار گرفت که به اخلاق، قانون، تحزب و تعهدات تشکیلاتی پشت کرده اند.
شرکت نکردن قایم مقام قانونی حزب در کنگره غیر قانونی حجت را بر ما تمام کرد و به این یقین رسیده ایم که برخی مدعیان تحزب در اعتماد ملی دیگر به دنبال اعتماد ملی نیستند و به همین منظور عدم حضور خود را در این کنگره اعلام می کنیم و حق قانونی خود در نقد عملکرد کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشور در مواجهه با کنگره پیشین را برای خود محفوظ اعلام میداریم.
ایمان داریم که تاریخ در ارتباط با عملکرد همه ما قضاوت خواهد کرد. انحصار طلبان که در کنگره پیشین در رسیدن به هدف ناکام ماندند در این فاصله با تغییرات غیر قانونی، تمامیت خواهی را به اوج رسانده تا با مهندسی آرا جریان مقابل رابا بی اخلاقی و بی قانونی تمام عملا حذف نمایند.
شاخه روحانیون
شاخه جوانان و دانشجویان
شاخه بانوان
شاخه ورزشکاران
کمیته روابط عمومی و رسانه
کمیته مالی و پشتیبانی
کمیته تشکیلات
کمیته انتخابات
کمیته امورمناطق
مسؤول دفتر و دبیرخانه